Податотека:Kavadarcigx1.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Kavadarcigx1.jpg(753 × 468 пиксели, големина: 50 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Kavadarci, Macedonia
Датум пред 1940
date QS:P,+1940-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1940-00-00T00:00:00Z/9
Извор http://img71.imageshack.us/img71/5375/kavadarcigx1.jpg
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain This work published in North Macedonia is in the public domain because its copyright expired pursuant to the Yugoslav Copyright Act of 1978 which provided for copyright term of the life of the author plus 50 years, or 25 years from publication for a photograph or a work of applied art. This applies to works already in the public domain on or before 1996 when a new copyright act became valid. (details)

The work meets one of the following criteria:

a) a work of known authorship and the author died before January 1, 1946
b) an anonymous work and it was published before January 1, 1946
c) a photograph or a work of applied art published before January 1, 1971

Note that other works enter the public domain 70 years after the author's death or 70 years after publication if the work was published anonymously. If this is the case please use {{PD-old-70}}.

Flag of North Macedonia.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:07, 10 април 2011Минијатура на верзијата од 10:07, 10 април 2011753 × 468 (50 КБ)Raso mk{{Information |Description ={{en|1=Kavadarci, Macedonia}} |Source =http://img71.imageshack.us/img71/5375/kavadarcigx1.jpg |Author ={{unknown}} |Date =before 1940 |Permission ={{PD-Macedonia}} |other_versions = }} [[Catego

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: