Податотека:Karlheinz Stockhausen 2005.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(935 × 1.275 пиксели, големина: 517 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Karlheinz Stockhausen at Old Billingsgate Market, London

Датум
Извор Flickr
Автор edvvc
Reviewer Arniep

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.0 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име GeorgHH, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

NOTE:CROPPED FROM ORIGINAL

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:00, 8 декември 2007Минијатура на верзијата од 04:00, 8 декември 2007935 × 1.275 (517 КБ)-jha-digitally reworked (denoised, turned, tonemapping)
02:05, 31 октомври 2006Минијатура на верзијата од 02:05, 31 октомври 2006687 × 918 (187 КБ)Arniep

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци