Податотека:Juister Strand.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.592 × 1.944 пиксели, големина: 2,14 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Der Juister Strand vom Übergang Ginsterpad aus in Richtung Westen aufgenommen.
Das Bild ist in keiner Weise bearbeitet worden, noch mit sonstigen Sonderoptionen aufgenommen worden - es war einfach eine ungewöhnliche Beleuchtung.
English: Beach on Juist, Germany in exceptional light.
Датум
Извор сопствено дело
Автор Arne Hückelheim
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

Start hand.svg Of course, you can use this picture for any purpose you like. That's what Wikipedia is all about anyway.

If you use this work outside of the Wikimedia projects, I would be very happy to be informed Nuvola apps email.png Thanks in advance.

Arne Hückelheim (author)

Други верзии

From Dune Crossing

From Down on the Beach

Местопол. на апаратот53° 40′ 46,2″ СГШ, 6° 58′ 49,8″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo


Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна07:34, 9 март 2006Минијатура на верзијата од 07:34, 9 март 20062.592 × 1.944 (2,14 МБ)Überraschungsbilder* Bildbeschreibung: Der Juister Strand vom Übergang Ginsterpad aus in Richtung Westen aufgenommen. * Quelle: Selbst aufgenommen und hochgeladen * Fotograf: Arne Hückelheim (Knipptang) * Datum: 27.2.2005 17:16 * Sonstiges: Das

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци