Податотека:Jean Dassier (1676-1763) - Childéric III roy de France (754).jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.024 × 1.063 пиксели, големина: 444 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Français : Jean Dassier (1676-1763) - Childéric III roy de France (754). Buste du roi à gauche ceint d'une couronne.
Датум
Извор
Gallica
Оваа слика е преземена од Дигиталната библиотека „Галика“ под дигиталната назнака btv1b7700021r

Ознакава не го укажува авторскоправниот статус на приложеното дело. Покрај ова, делото треба да има и ознака за авторски права, независно од оваа. Повеќе информации ќе најдете на Ризница:Лиценцирање.


Deutsch | English | Français | Galego | עברית | Magyar | Italiano | Македонски | Nederlands | Slovenščina | Українська | +/−
Автор Jean Dassier / Bibliothèque nationale de France

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Bibliothèque nationale de France. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Bibliothèque nationale de France му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:34, 29 мај 2015Минијатура на верзијата од 10:34, 29 мај 20151.024 × 1.063 (444 КБ)Yannwhite bg
10:32, 29 мај 2015Минијатура на верзијата од 10:32, 29 мај 20151.024 × 1.063 (262 КБ)YannHR
00:12, 20 мај 2008Минијатура на верзијата од 00:12, 20 мај 2008512 × 516 (86 КБ)Romain0{{Information |Description={{fr|Jean Dassier (1676-1763) - Childéric III roy de France (754). Buste du roi à gauche ceint d'une couronne.}} |Source=http://gallica.bnf.fr/ |Date=2008.03.14 |Author=Jean Dassier http://gallica.bnf.fr/ |Permission=see below
21:50, 14 март 2008Минијатура на верзијата од 21:50, 14 март 2008512 × 516 (68 КБ)Romain0{{Information |Description={{fr|Jean Dassier (1676-1763) - Childéric III roy de France (754).}} |Source=http://gallica.bnf.fr/ |Date=2008.03.14 |Author=Jean Dassier http://gallica.bnf.fr/ |Permission= see below |other_versions= - }} {{PD-Art}} {{PD-old

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.