Податотека:Jan Thomas - Leopold I as Acis in the play "La Galatea".jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.115 × 2.960 пиксели, големина: 3,02 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Jan Thomas van Ieperen: Leopold I as Acis in the play La Galatea""  wikidata:Q27981337 
Уметник
creator QS:P170,Q2669132
Jan Thomas van Ieperen: Leopold I as Acis in the play La Galatea""
Наслов
Leopold I as Acis in the play "La Galatea"
label QS:Lde,"Kaiser Leopold I. (1640-1705) im Theaterkostüm"
label QS:Len,"Leopold I as Acis in the play "La Galatea""
Вид предмет слика
Датум 1667
date QS:P571,+1667-00-00T00:00:00Z/9
Техника боја на бакар
Димензии Висина: 33,3 см; Ширина: 24,2 см
dimensions QS:P2048,33.3U174728;P2049,24.2U174728
frame dimensions: 63 × 75 × 1,5 см
institution QS:P195,Q95569
Сместена во
Gemäldegalerie
Пописен бр.
GG 9135
Историја на предметот : купил Kunsthistorisches Museum од приватна збирка
institution QS:P195,Q768717

Наводи
Извор/Фотограф Kunsthistorisches Museum Wien, Bilddatenbank.
Други верзии

Лиценцирање

Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Изворна евиденција за подигањето

date/time username resolution size edit summary
23:14, 2 August 2008 User:Gryffindor 363×500 38 KB {{Information |Description= |Source={{own}} |Date= |Author=<a href="/wiki/User:Gryffindor" title="User:Gryffindor">Gryffindor</a> |Permission= |other_versions= }}
08:17, 2 July 2006 User:JoJan 706×1,054 423 KB {{Information |Description= Leopold I, Holy Roman Emperor |Source= own photo of an old document |Date= 19 June 2006 |Author= G. Jansoone |Permission= own photo |other_versions= }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:26, 1 јули 2016Минијатура на верзијата од 16:26, 1 јули 20162.115 × 2.960 (3,02 МБ)Alonso de MendozaColor
21:49, 28 декември 2012Минијатура на верзијата од 21:49, 28 декември 20122.115 × 2.960 (2,36 МБ)AustriacusHigher resolution.
13:48, 23 август 2008Минијатура на верзијата од 13:48, 23 август 2008338 × 469 (32 КБ)Cropbotupload cropped version, operated by User:Finavon. Summary: border cropped
15:57, 8 август 2008Минијатура на верзијата од 15:57, 8 август 2008363 × 500 (38 КБ)BetacommandBotmove approved by: User:Gryffindor This image was moved from Image:Battle of Vienna.LeopoldI.jpg {{ifc|remove frame}} == Summary == {{Information |Description= {{de|Flämisch Künstler: Jan Thomas 1617 Ypern - 1678 Wien Gemälde: Kaiser Leopo

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци