Податотека:Illu pituitary pineal glands.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Illu_pituitary_pineal_glands.jpg(400 × 259 пиксели, големина: 23 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Pituitary and Pineal Glands

source: http://training.seer.cancer.gov/anatomy/endocrine/glands/pituitary.html

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е дело на Федералната владата на САД по условите одредени во Наслов 17, Глава 1, Став 105 од Законикот на САД. Видете Авторски права. Напомена: Ова важи само за дела на Федералната влада, но не и за дела на поединечните американски држави, територии, државната заедница, грофовиите, општините, и сите други административни единици. Овој шаблон не важи ни за дизајни на поштенски марки издадени од Поштата на САД од 1978 г. наваму. (Видете 206.02(b) од Компендиум II: Правилник за авторските права).
Great Seal of the United States (obverse).svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна23:39, 19 октомври 2005Минијатура на верзијата од 23:39, 19 октомври 2005400 × 259 (23 КБ)Fuelbottle~commonswikiPituitary and Pineal Glands source: http://training.seer.cancer.gov/module_anatomy/unit6_3_endo_glnds1_pituitary.html

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.