Податотека:Ignateva cave entry.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.896 × 1.944 пиксели, големина: 2,41 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Русский: Вход в Игнатьевскую пещеру
English: Ignateva cave entry
Датум
Извор personal album
Автор Sultan Brukhanov / ☭Acodered
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

author granted free CC usage

Други верзии

File:Sim river and Ignateva cave.jpg

Местопол. на апаратот54° 53′ 55,41″ СГШ, 57° 46′ 48,68″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Оваа и други слики и нивните местоположби на: OpenStreetMap - Google Земјаinfo

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:22, 9 март 2010Минијатура на верзијата од 16:22, 9 март 20102.896 × 1.944 (2,41 МБ)MiniTHC{{Information |Description={{ru|1=Вход в Игнатьевскую пещеру}} {{en|1=Ignateva cave entry}} |Source=personal album |Date=2009.05.02 |Author=Sultan Brukhanov / ☭Acodered |Permission=author granted free CC usage

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци