Податотека:Icon river tributary L.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 180 × 200 пиксели, големина: 2 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Icon for a river left tributary in SVG format
Датум
Извор сопствено дело
Автор Marcin Floryan
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Mfloryan. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Mfloryan му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Други верзии
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:28, 1 ноември 2006Минијатура на верзијата од 15:28, 1 ноември 2006180 × 200 (2 КБ)Mfloryan{{Information |Description=Icon for a river left tributary |Source=own work |Date=2006-11-01 |Author=Marcin Floryan |Permission={{PD-user|Mfloryan}} |other_versions= }} Category:Nature icons Category:Rivers

Глобална употреба на податотеката