Податотека:IUCN Red List 2007 mk.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 800 × 394 пиксели, големина: 40 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Процент на видови на Црвената листа на МСЗП.
English: Percentage of species listed on the IUCN Red List, by group (in Macedonian).
Датум (UTC)
Извор
Автор


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: translated in Macedonian. Оригиналот може да се види тука: IUCN Red List 2007.svg. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:IUCN_Red_List_2007.svg licensed with PD-self
    • 2010-01-27T01:14:44Z Bjankuloski06en 800x394 (41143 Bytes) Correcting colour of last line (black --> gray).
    • 2010-01-27T01:10:29Z Bjankuloski06en 800x394 (41135 Bytes) Change of font.
    • 2010-01-27T00:59:51Z Bjankuloski06en 800x394 (40718 Bytes) Removed unwanted content.
    • 2010-01-27T00:28:40Z Bjankuloski06en 800x394 (41008 Bytes) {{Information |Description=Percentage of species listed on the [[w:IUCN Red List|IUCN Red List]], by group. |Source=*[[:File:IUCN_Red_List_2007.png|]] |Date=2010-01-27 00:27 (UTC) |Author=*[[:File:IUCN_Red_List_2007.png|]]: [

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:31, 27 јануари 2010Минијатура на верзијата од 03:31, 27 јануари 2010800 × 394 (40 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|Процент на видови на Црвената листа на МСЗП.}} {{en|Percentage of species listed on the IUCN Red List, by group (in Maced

Следнава страница ја користат податотекава: