Податотека:Hryhoriy Skovoroda.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(516 × 700 пиксели, големина: 361 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Датум
Извор
Автор
  • portrait by unknown author
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2007-09-16 11:29 Irpen 629×885×8 (146882 bytes) [[Hryhorii Skovoroda]], portrait by unknown author *source: [http://litopys.org.ua/skovoroda/skov102.htm] {{PD-Art}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:19, 6 јули 2009Минијатура на верзијата од 17:19, 6 јули 2009516 × 700 (361 КБ)Чръный человекЦветокоррекция; убраны края
12:59, 8 јануари 2008Минијатура на верзијата од 12:59, 8 јануари 2008629 × 885 (143 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia}} {{Information |Description={{en|en:Hryhorii Skovoroda, portrait by unknown author *source: [http://litopys.org.ua/skovoroda/skov102.htm]}} |Source=Transferred from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; Transfer wa

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: