Податотека:Helium spectra.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Helium_spectra.jpg(783 × 63 пиксели, големина: 3 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Helium spectra using a 600lpm diffraction grating.
Датум (UTC)
Извор сопствено дело (Изворен текст: „I (teravolt (talk)) created this work entirely by myself.)
Автор (teravolt (talk))

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Teravolt на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Teravolt му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од en.wikipedia на Ризницата од страна на João Sousa користејќи CommonsHelper.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2010-04-18 18:51 Teravolt 783×63× (2777 bytes) {{Information |Description = Helium spectra using a 600lpm diffraction grating. |Source = I (~~~) created this work entirely by myself. |Date = ~~~~~ |Author = ~~~ |other_versions = }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:47, 10 февруари 2011Минијатура на верзијата од 00:47, 10 февруари 2011783 × 63 (3 КБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikipedia|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{en|Helium spectra using a 600lpm diffraction grating.}} |Source=Transferred from [http://en.wikipedia.org

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.