Податотека:Hans Bocksberger (I) - Emperor Ferdinand I - WGA02326.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(551 × 709 пиксели, големина: 112 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

„Emperor Ferdinand I“
Уметник
creator QS:P170,Q1479444
Наслов
„Emperor Ferdinand I“
Датум помеѓу 1550 и 1555
date QS:P571,+1550-00-00T00:00:00Z/8,P1319,+1550-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1555-00-00T00:00:00Z/9
Техника масло на хартија поставена врз дрво
Димензии Висина: 14 см; Ширина: 11 см
dimensions QS:P2048,14U174728;P2049,11U174728
institution QS:P195,Q95569
Натписи Опис: FERDINANDVS ROMANORUM IMPE
Извор/Фотограф Семрежна уметничка галерија:  Inkscape.svg Слика Information icon.svg Инфо за делово
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:43, 3 април 2016Минијатура на верзијата од 10:43, 3 април 2016551 × 709 (112 КБ)Imoti95upper piece
06:18, 12 јануари 2014Минијатура на верзијата од 06:18, 12 јануари 2014551 × 750 (175 КБ)TRAJAN 117+++
07:51, 25 јуни 2011Минијатура на верзијата од 07:51, 25 јуни 2011551 × 750 (47 КБ)JarektUploadBot{{Artwork |artist = {{Creator:Hans Bocksberger (I)}} |title = {{en|Emperor Ferdinand I}} |description = |date = {{other date|between|1550|1555}} |medium = Oil on paper mounted on wood |dime

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци