Податотека:Gustave Doré-L'Enfance de Gargantua.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.139 × 1.600 пиксели, големина: 2,95 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Автор
creator QS:P170,Q6682
Опис
Français : Gustave Doré, L'enfance de Gargantua, projet d'illustration pour les oeuvres de Rabelais, aquarelle, plume et encre noire sur traits de crayon sur papier, Musée d'art moderne et contemporain de Strasbourg.
Датум ~ 1873
date QS:P571,+1873-00-00T00:00:00Z/9,P1480,Q5727902
Извор/Фотограф wikipaintings.org
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Јавна сопственост Дводимензионалното уметничко дело представено на оваа слика е во јавна сопственост во целиот свет во согласност со смртта на авторот или датумот на издавање. Поради тоа, оваа репродукција на делото исто така е во јавна сопственост. Ова се однесува на репродукцијата направена во САД (погл. Bridgeman Art Library v. Corel Corp.), во Германија, како и во многу други земји.
العربية | azərbaycanca | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Ido | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenščina | српски / srpski | Basa Sunda | svenska | ไทย | Türkçe | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:37, 10 мај 2014Минијатура на верзијата од 00:37, 10 мај 20142.139 × 1.600 (2,95 МБ)Themadchopperenlarged & color corrected
04:10, 24 април 2012Минијатура на верзијата од 04:10, 24 април 20121.171 × 876 (284 КБ)Alexander von Reichstadtbetter quality
17:04, 29 април 2011Минијатура на верзијата од 17:04, 29 април 20112.385 × 1.765 (1,01 МБ)Ji-Elle==Summary == {{Information |Description ={{fr|1=Gustave Doré, ''L'enfance de Gargantua'', projet d'illustration pour les oeuvres de Rabelais, aquarelle, plume et encre noire sur traits de crayon sur papier, Musée d'art moderne et contemporain de Stra

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци