Податотека:Gray724.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Gray724.png(600 × 588 пиксели, големина: 73 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Anatomy of the base of the human brain - diagram

Слика 724
Датум пред 1858
date QS:P,+1858-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1858-00-00T00:00:00Z/9
Извор
Автор
creator QS:P170,Q955620

Книга

Хенри Греј: Греева анатомија (XX издание)  Template:Gray's Anatomy wikidata:Q19558994
Автор
author QS:P50,Q40319
Уредник
Revised by Warren H. Lewis
Илустратор
illustrator QS:P110,Q955620
Издавач
Lea and Febiger
Наслов
Издание 20
Вид предмет издание
Преглед на страници list of all the plates
Јазик англиски јазик
Датум на издавање 1918
publication_date QS:P577,+1918-00-00T00:00:00Z/9
Место на издавање Philadelphia and New York
Извор Bartleby


Лиценцирање

Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи е чисто механички дупликат или фотокопија на оригинал во јавна сопственост, или – според доказите на располагање – е слична на таков дупликат или фотокопија во толкава мера, што не може да се очекува од тоа да произлезе право на авторска заштита. Самиот оригинал е во јавна сопственост од следнава причина:
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.


Оваа ознака е предвидена за употреба во случаи каде треба да се потврди дека сите направени прилагодувања (на пр. светлина, контраст, бои, острина) сами по себе се недоволно креативни за да подлежат на ново авторско право. Ознакава може да се користи во случаи каде не се знае дали се извршени прилагодувања, или кога прилагодувањата се јасни, но недоволни. За груби, неприлагодени скенињата користете ја ознаката {{PD-old}} наместо оваа. За употреба, погледајте ја страницата Commons:When to use the PD-scan tag.


Nuvola apps important.svg
Напомена: Оваа ознака важи само за скенирања и фотокопии. За фотографии на оригинали направени во јавна сопственост од далечина, може да важи ознаката {{PD-Art}}. Видете Commons:When to use the PD-Art tag.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Base of the brain

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

нема вредност

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:22, 23 јануари 2007Минијатура на верзијата од 22:22, 23 јануари 2007600 × 588 (73 КБ)Pngbotoptimized with optipng
23:53, 21 јануари 2006Минијатура на верзијата од 23:53, 21 јануари 2006600 × 588 (124 КБ)Arcadian{{Gray's Anatomy plate}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.