Податотека:Gray694.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Gray694.png(487 × 392 пиксели, големина: 34 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Detail of the Medulla Oblongata in the human brain

Слика 694
Датум пред 1858
date QS:P,+1858-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1858-00-00T00:00:00Z/9
Извор
Автор
creator QS:P170,Q955620

Книга

Автор
creator QS:P170,Q40319

Template:Gray's Anatomy

Уредник

Revised by Warren H. Lewis

Илустратор
creator QS:P170,Q955620
Наслов Anatomy of the Human Body
Издание

20

Издавач

Lea and Febiger

Година на издавање

Место на издавање

Philadelphia and New York

Преглед на страници

list of all the plates

Извор

Bartleby

Лиценцирање

Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи е чисто механички дупликат или фотокопија на оригинал во јавна сопственост, или – според доказите на располагање – е слична на таков дупликат или фотокопија во толкава мера, што не може да се очекува од тоа да произлезе право на авторска заштита. Самиот оригинал е во јавна сопственост од следнава причина:
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1924 г.


Оваа ознака е предвидена за употреба во случаи каде треба да се потврди дека сите направени прилагодувања (на пр. светлина, контраст, бои, острина) сами по себе се недоволно креативни за да подлежат на ново авторско право. Ознакава може да се користи во случаи каде не се знае дали се извршени прилагодувања, или кога прилагодувањата се јасни, но недоволни. За груби, неприлагодени скенињата користете ја ознаката {{PD-old}} наместо оваа. За употреба, погледајте ја страницата Commons:When to use the PD-scan tag.


Nuvola apps important.svg
Напомена: Оваа ознака важи само за скенирања и фотокопии. За фотографии на оригинали направени во јавна сопственост од далечина, може да важи ознаката {{PD-Art}}. Видете Commons:When to use the PD-Art tag.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:14, 14 октомври 2007Минијатура на верзијата од 17:14, 14 октомври 2007487 × 392 (34 КБ)Skies== Summary == {{Gray's Anatomy plate}} == Licensing == Category:Medulla oblongata Category:Neuroanatomy
22:05, 23 јануари 2007Минијатура на верзијата од 22:05, 23 јануари 2007500 × 395 (34 КБ)Pngbotoptimized with optipng
06:00, 29 јануари 2006Минијатура на верзијата од 06:00, 29 јануари 2006500 × 395 (59 КБ)Arcadian{{Gray's Anatomy plate}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.