Податотека:Govor na Dimitar Vlahov vo Turskiot parlament.pdf

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.182 × 1.644 пиксели, големина: 52,29 МБ, MIME-тип: application/pdf, 5 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Говорот на Димитар Влахов одржан во Турскиот парламент, зборува за финансово, аграрно, работничко и миграционо прашање. (на бугарски јазик) (1911 г.)
English: An article from 1911 written by the Bulgarian socialist Angel Tomov for the magazine of Bulgarian Social Democratic Workers Party (Broad Socialists) Начало (Begining). It was published in Thessaloniki and in Sofia in the period 1908-1912 in Bulgarian. The article is devoted to the speeches of Dimitar Vlachov in the Ottoman Parliament as a Bulgarian MP.
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2017. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM), Skopje Department
Автор непознат

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика (или друга податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш оваа предлошка не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете ја предлошава за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:56, 3 август 2017Минијатура на верзијата од 09:56, 3 август 20171.182 × 1.644, 5 страници (52,29 МБ)GjorgjiPUser created page with UploadWizard

Следнава страница ја користат податотекава:

Метаподатоци