Податотека:Giantcanofgrolsch.JPG

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(782 × 841 пиксели, големина: 467 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: mini-keg of Grolsch beer
Датум (UTC)
Извор сопствено дело (Изворен текст: „I (Beeblebrox (talk)) created this work entirely by myself.)
Автор Beeblebrox (talk)

Лиценцирање

Beeblebrox на Википедија на англиски, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Авторство: Beeblebrox на Википедија на англиски
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

Префрлено од en.wikipedia на Ризницата од страна на TFCforever.

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikipedia.
  • 2009-09-25 07:36 Beeblebrox 782×841× (478192 bytes) {{Information |Description = mini-keg of [[Grolsch]] beer |Source = I (~~~) created this work entirely by myself. |Date = ~~~~~ |Author = ~~~ |other_versions = }}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:18, 14 февруари 2010Минијатура на верзијата од 00:18, 14 февруари 2010782 × 841 (467 КБ)TFCforever{{Information |Description={{en|mini-keg of en:Grolsch beer}} |Source=Transferred from [http://en.wikipedia.org en.wikipedia]; transfer was stated to be made by User:TFCforever.<br/> (Original text : ''I (Beeblebrox ([[:e

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци