Податотека:Geologische Übersicht - Ardennen.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.694 × 1.360 пиксели, големина: 333 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Geologische Karte der Ardennen mit Benennung der Großstrukturen nach Walter 1992.

Датум
Извор selbst gezeichnet nach eigener Zusammenstellung verschiedener geologischer Karten, Farben angepasst an die Vorgaben der Stratigraphischen Tabelle Deutschland
Автор (Jo Weber)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

GFDL-self and CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0 (see below)

Literatur

  • Walter, R. et al.: Geologie von Mitteleuropa. 5. Auflage, Schweizerbarth’sche Verlagsbuchhandlung, Stuttgart 1992. ISBN 3-510-65149-9

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценците Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Неназначена, 2.5 Нелокализирана, 2.0 Нелокализирана и 1.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:27, 19 јануари 2008Минијатура на верзијата од 16:27, 19 јануари 20081.694 × 1.360 (333 КБ)Jo Weber{{Information |Description=Geologische Karte der Ardennen mit Benennung der Großstrukturen nach Walter 1992. |Source=selbst gezeichnet nach eigener Zusammenstellung verschiedener geologischer Karten, Farben angepasst an die Vorgaben der Stratigraphische
16:11, 31 декември 2007Минијатура на верзијата од 16:11, 31 декември 20071.688 × 1.360 (365 КБ)Jo Weber{{Information |Description=Geologische Karte der Ardennen mit Benennung der Großstrukturen nach Walter 1992. |Source=selbst gezeichnet nach eigener Zusammenstellung verschiedener geologischer Karten |Date=2007-12-31 |Author=(Jo Weber)

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

  • Употреба на de.wikipedia.org