Податотека:Gautier - Constantinople, 1891.djvu

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Оди на страница


Изворна податотека(1.814 × 2.838 пиксели, големина: 16,17 МБ, MIME-тип: image/vnd.djvu, 376 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Constantinople  s:fr:Index:Gautier - Constantinople, 1891.djvu
Автор
Gautier, Théophile, 1811-1872
Издавач
Paris : Bibliothèque-Charpentier
Наслов
Constantinople
Опис
52
Јазик француски
Датум на издавање 1891
publication_date QS:P577,+1891-00-00T00:00:00Z/9
Извор
Paolo Monti - Serie fotografica (Italia, 1954) - BEIC 6340859.jpg Достапно во дигиталната библиотека на Европската библиотека на информации и култура (БЕИЦ) и подигнато во соработка со Задолжбината БЕИЦ.


Internet Archive identifier
: constantinople00gaut
DjVu-logo.svg
Оваа податотека е во форматот DjVu, предвиден за отсликани страници, особено со текст и едноставни цртежи.

Можете да ја прегледате тука, а ако документот содржи повеќе страници, тогаш листајте ги со копчињата десно.

Исто така податотекава можете да ја листате и на вашиот прелистувач со соодветен приклучок/додаток, или со програм за прелистување на DjVu. Во тој случај изберете погоден програм од овој список. Повеќе информации ќе најдете на Help:DjVu.

অসমীয়া | català | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | English | Esperanto | español | français | galego | magyar | italiano | македонски | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Лиценцирање

Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи е чисто механички дупликат или фотокопија на оригинал во јавна сопственост, или – според доказите на располагање – е слична на таков дупликат или фотокопија во толкава мера, што не може да се очекува од тоа да произлезе право на авторска заштита. Самиот оригинал е во јавна сопственост од следнава причина:
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1925 г.


Оваа ознака е предвидена за употреба во случаи каде треба да се потврди дека сите направени прилагодувања (на пр. светлина, контраст, бои, острина) сами по себе се недоволно креативни за да подлежат на ново авторско право. Ознакава може да се користи во случаи каде не се знае дали се извршени прилагодувања, или кога прилагодувањата се јасни, но недоволни. За груби, неприлагодени скенињата користете ја ознаката {{PD-old}} наместо оваа. За употреба, погледајте ја страницата Commons:When to use the PD-scan tag.


Nuvola apps important.svg
Напомена: Оваа ознака важи само за скенирања и фотокопии. За фотографии на оригинали направени во јавна сопственост од далечина, може да важи ознаката {{PD-Art}}. Видете Commons:When to use the PD-Art tag.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна10:55, 13 јануари 2015Минијатура на верзијата од 10:55, 13 јануари 20151.814 × 2.838, 376 страници (16,17 МБ)Federico Leva (BEIC)Importation from Internet Archive

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: