Податотека:Gasherbrum2.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Gasherbrum2.jpg(500 × 334 пиксели, големина: 31 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
  • Description: Gasherbrum2, Camp at elevation 5900 m
  • Source: Photograph was taken during the "Saxon Karakorum Expedition 2001" by Olaf Rieck, as his webmaster I am authorized to set it public domain --Uwe Gille 14:11, 4 Jan 2005 (UTC)

derivative works

Изведени дела од оваа податотека: Gasherbrum III.jpg

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:02, 4 јануари 2005Минијатура на верзијата од 15:02, 4 јануари 2005500 × 334 (31 КБ)Uwe GilleGasherbrum2, Camp at 5900 m elevation, {{PD}}, author Olaf Rieck

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.