Податотека:Garibaldi2.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.190 × 3.006 пиксели, големина: 4,65 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Giuseppe Garibaldi (1808-1882), half-length portrait, posed to the left, face front, holding sword.
Датум
Извор Library of Congress
Автор Duyckinick, Evert A. Portrait Gallery of Eminent Men and Women in Europe and America. New York : Johnson, Fry & Co., 1869.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Други верзии

This engraving is based on a 1860 picture by Gustave Le Gray:

Le Gray, Gustave (1820-1884) - Giuseppe Garibaldi.jpg; Le Gray, Gustave (1820-1884) - Palerme. Portrait de Giuseppe Garibaldi, juillet 1860.jpg
Library of Congress square logo.png
Оваа слика е презgxемена од {{{division_name}}} кајшто се води под дигиталната назнака cph.3c17272.
Оваа ознака не укажува на авторскиот правен статус на приложеното дело. Покрај ова ќе морате да ставите и редовна ознака за авторски права. Повеќе информации на Commons:Лиценцирање.

العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | čeština | Deutsch | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | italiano | македонски | മലയാളം | Nederlands | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | Türkçe | українська | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:06, 27 август 2007Минијатура на верзијата од 17:06, 27 август 20072.190 × 3.006 (4,65 МБ)Dantaddfull res. file
18:25, 19 јули 2005Минијатура на верзијата од 18:25, 19 јули 20051.024 × 1.420 (169 КБ)Nicke LGiuseppe Garibaldi (1808-1882), picture from Utopia Portrait Gallery [http://utopia.utexas.edu/project/portraits/garibaldi.jpg], "A selection of portraits of historical figures from the University of Texas Libraries. The images in this collection are in t

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци