Податотека:Gandhara Buddha (tnm).jpeg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.746 × 2.894 пиксели, големина: 804 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Gandhara Buddha. 1st-2nd century CE. Height is about 1 meter.

Tokyo National Museum.

Personal photograph by World Imaging (talk), 2004. Released in the Public Domain.

Bodhisattva Maitreya 02 (Metropolitan Museum of Art).jpg

See also (attached) a statue of a Bodhisattva with a similar base and general proportion, at the Metropolitan Museum of Art


Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, [[Wikipedia:User:World Imaging (talk)|World Imaging (talk)]] на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
[[:Wikipedia:en:User:World Imaging (talk)|World Imaging (talk)]] му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:30, 9 ноември 2010Минијатура на верзијата од 13:30, 9 ноември 20101.746 × 2.894 (804 КБ)World Imagingbetter
00:36, 6 ноември 2010Минијатура на верзијата од 00:36, 6 ноември 20101.746 × 2.894 (803 КБ)World Imagingbetter colors
09:43, 20 февруари 2010Минијатура на верзијата од 09:43, 20 февруари 20101.746 × 2.894 (805 КБ)World ImagingBetter image of the same statue
13:24, 27 март 2005Минијатура на верзијата од 13:24, 27 март 2005973 × 1.600 (464 КБ)Beta m commonGandhara Buddha. 1st-2nd century CE. Tokyo National Museum. Personal photograph, 2004. Released in the Public Domain. {{pd}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.