Податотека:François Hollande headshot.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.441 × 1.918 пиксели, големина: 1,42 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

President François Hollande of France, with interpreters, holds a discussion following a bilateral meeting in the Oval Office, May 18, 2012. (Official White House Photo by Pete Souza)

Датум
Извор P051812PS-0522
Автор The White House from Washington, DC

Лиценцирање

PD-icon.svg
Оваа слика е направена од лице вработено во Извршната служба на Претседателот на САД, направено во рамките на неговите службени должности. Како дело на сојузната влада на САД, сликава е во јавна сопственост.

Deutsch | English | español | فارسی | français | galego | עברית | italiano | 日本語 | 한국어 | മലയാളം | Nederlands | português | русский | sicilianu | slovenščina | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Seal of the President of the United States.svg
Checked copyright icon.svg Оваа слика, која е преземена од Flickr, беше прегледана на од страна на администратор или доверлив корисник по име Gage, кој потврди дека таа била достапна на Flickr под горенаведенава лиценца на тој датум.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:25, 14 јуни 2012Минијатура на верзијата од 14:25, 14 јуни 20121.441 × 1.918 (1,42 МБ)Gage{{Information |Description=President Barack Obama and President François Hollande of France, with interpreters, hold a discussion following their bilateral meeting in the Oval Office, May 18, 2012. (Official White House Photo by Pete Souza) |Source=[h...

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци