Податотека:Flag of the Order of St. John (various).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 512 × 341 пиксели, големина: 200 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of the Order of St John
Датум (датум на подигање)
Извор http://www.orderofmalta.int/government/flags-emblems/ (original upload: en:Image:Flag of the Sovereign Military Order of Malta.svg)
Автор Zscout370
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Colors (FIAV)
argentgules
Како се става рамка околу слика
:
Flag of the Order of St. John (various).svg
[[File:Flag of the Order of St. John (various).svg|border|96px]]

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Zscout370 на Википедија на англиски. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Zscout370 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:59, 14 ноември 2016Минијатура на верзијата од 19:59, 14 ноември 2016512 × 341 (200 бајти)Perhelion- no text encoding needed // Editing SVG source code using User:Rillke/SVGedit.js; upload handled by User:Rillke/MwJSBot.js
18:39, 14 ноември 2016Минијатура на верзијата од 18:39, 14 ноември 2016450 × 300 (235 бајти)HydrargyrumFix XML
23:00, 31 јануари 2016Минијатура на верзијата од 23:00, 31 јануари 2016450 × 300 (217 бајти)Perhelionusing FIAV red (on request) // Editing SVG source code using User:Rillke/SVGedit.js; upload handled by User:Rillke/MwJSBot.js
23:36, 1 мај 2010Минијатура на верзијата од 23:36, 1 мај 2010450 × 300 (217 бајти)McSushwell ... better reduced code
05:32, 23 март 2010Минијатура на верзијата од 05:32, 23 март 2010450 × 300 (630 бајти)Zscout370Reduce code
17:13, 10 март 2010Минијатура на верзијата од 17:13, 10 март 2010450 × 300 (3 КБ)MnmazurCode simplification as well as color correction (based off the coat of arms).
22:11, 22 декември 2009Минијатура на верзијата од 22:11, 22 декември 2009450 × 300 (4 КБ)Paul2Colours enhanced
22:05, 22 декември 2009Минијатура на верзијата од 22:05, 22 декември 2009450 × 300 (4 КБ)Paul2colours enhanced
01:27, 22 декември 2009Минијатура на верзијата од 01:27, 22 декември 2009450 × 300 (4 КБ)Paul2colours enhanced
12:06, 8 август 2006Минијатура на верзијата од 12:06, 8 август 2006450 × 300 (1 КБ)Kahusi{{Information| |Description = Flag of the Sovereign Military Order of Malta |Source = en:Image:Flag of the Sovereign Military Order of Malta.svg |Date = 2006-06-23T21:02:49 |Author = en:UserZscout370 |Permission = PD

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци