Податотека:Flag of the Comoros (1975-1978).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 420 × 300 пиксели, големина: 5 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

bandera de Comoros

Датум
Извор SVG of a .gif that was originally created by en:User:Hammon27 from a description in a Powerpoint presentation.
Автор Zscout370
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

This file is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license versions 2.5, 2.0, and 1.0.

Лиценцирање

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:20, 11 април 2010Минијатура на верзијата од 01:20, 11 април 2010420 × 300 (5 КБ)Orange Tuesdaychanging green and red
21:03, 7 септември 2008Минијатура на верзијата од 21:03, 7 септември 2008420 × 300 (5 КБ)Orange Tuesdaybit bigger, fixing crescent
21:41, 15 април 2008Минијатура на верзијата од 21:41, 15 април 2008302 × 216 (4 КБ)Zerolex{{Information |Description=bandera de Comoros |Source=http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Flag_of_Comoros_%281975-1978%29.svg |Date= |Author=Zscout370 |Permission=This file is licensed under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license versions 2.5

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.