Податотека:Flag of the Armed Forces of Moldova.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Flag_of_the_Armed_Forces_of_Moldova.png(642 × 428 пиксели, големина: 109 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of the Armed Forces of Moldova
Датум
Извор http://www.army.gov.md/?action=show&cat=15
Автор Moldovan authorities
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Flag of the Armed Forces of Moldova.png Go-green.svg File:Moldovan Armed Forces Flag (svg).svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Лиценцирање

Public domain LAW OF THE REPUBLIC OF MOLDOVA

ON COPYRIGHT AND NEIGHBOURING RIGHTS no. 139 of July 2, 2010 - full text

Article 8. Works Not Protected by Copyright

  • Copyright shall not extend to:
    • a) Official documents (laws, court decisions, etc.) or to the official translations thereof;
    • b) State emblems and official signs (flags, armorial bearings, decorations, monetary signs, etc.);
    • c) Folklore expressions;
    • d) Daily news and facts of simple informational nature.

Беларуская (тарашкевіца) | Deutsch | English | Română | Русский | Українська | +/−

Coat of arms of Moldova.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:13, 28 декември 2010Минијатура на верзијата од 13:13, 28 декември 2010642 × 428 (109 КБ)Alex:D2:3 ratio, national colors on the ribbon
13:06, 28 декември 2010Минијатура на верзијата од 13:06, 28 декември 2010642 × 362 (107 КБ)Alex:Dsymmetry, national colours
23:00, 15 ноември 2009Минијатура на верзијата од 23:00, 15 ноември 2009640 × 362 (112 КБ)Alex:Dbigger
19:58, 16 јуни 2008Минијатура на верзијата од 19:58, 16 јуни 2008300 × 189 (11 КБ)Alex:D{{Information |Description={{en|1={{subst:PAGENAME}}}} |Source=http://www.army.gov.md/?action=show&cat=15 |Author=Moldovan authorities |Date= |Permission= |other_versions= }} {{PD-MD}} Category:Flags of Moldova {{ImageUpload|full}}

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија: