Податотека:Flag of Turkey.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 800 пиксели, големина: 397 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Türkçe: Türk bayrağı
العربية: علم تركيا
Azərbaycanca: Türk bayrağı
Bosanski: Zastava Turske
Čeština: Turecká Vlajka
Zazaki: Desmala Tırkiya
Esperanto: Flago de Turkio
Ἀρχαία ἑλληνικὴ: Τὸ τῆς Τουρκίας σημεῖον
Қазақша: [[::Түркия|Türikiya]] bayrağı
ភាសាខ្មែរ: ទង់ជាតិទួរគី
Kurdî: Ala Tirkiyeyê
Latina: Vexillum Turciae
Македонски: Знаме на Турција
Nederlands: Vlag van Turkije
Ποντιακά: Τουρκικόν η σημαία
Русский: Флаг Турции
Srpskohrvatski / српскохрватски: Zastava Turske
Slovenščina: Državna zastava Turčije
Српски / srpski: Zastava Turske
Українська: Прапор Туреччини
Volapük: Stän Türkäna
Датум (Ottoman flag); 1936 (standardised).
Извор Turkish Flag Law (Türk Bayrağı Kanunu), Law nr. 2893 of 22 September 1983. Text (in Turkish) at the website of the Turkish Historical Society (Türk Tarih Kurumu)
Автор David Benbennick (original author)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
PD-icon.svg
This work is in the public domain in Turkey because it has been expropriated as national heritage or its copyright has expired. Article 27 of the Turkish copyright law states:

  • The protection period continues during the lifetime of the owner of the work and for 70 years after his death.
  • For works published after the death of their owner, the protection period is 70 years after the date of death.
  • In cases stated in the first paragraph of article 12, the protection period is 70 years from the date that the work is published, unless the owner of the work discloses his name before the expiry of this period.
  • In case the first owner of the work is a legal person, the protection period is 70 years from the date that the work is published.

azərbaycanca | English | español | français | italiano | Türkçe | +/−

Flag of Turkey.svg
PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Proposed flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus (1983).png

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.
Flag of Turkey.svg
Colours scheme
Red White
RGB 227-10-23 255-255-255
Hexadecimal #E30A17 #FFFFFF
CMYK 0, 96, 90, 11 0, 0, 0, 0


Слика на денот Сликава е избрана за слика на денот за г. Нејзиниот опис гласи:
English: Flag of Turkey.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:14, 19 мај 2012Минијатура на верзијата од 20:14, 19 мај 20121.200 × 800 (397 бајти)Zscout370Reverted to version as of 17:40, 7 May 2012 see http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Turkey_%28alternate%29.svg
16:30, 19 мај 2012Минијатура на верзијата од 16:30, 19 мај 20121.240 × 800 (623 бајти)Achim1999crescent and star shifted 2.083% to the left! And added the small while hem at left (see URL http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Turkey#Construction for this "common rendering mistake")
19:40, 7 мај 2012Минијатура на верзијата од 19:40, 7 мај 20121.200 × 800 (397 бајти)NevitReverted to version as of 05:16, 6 May 2012 Latest nice version
20:27, 6 мај 2012Минијатура на верзијата од 20:27, 6 мај 20121.200 × 800 (502 бајти)Daniel CallegaroReverted to version as of 14:51, 4 May 2012
07:16, 6 мај 2012Минијатура на верзијата од 07:16, 6 мај 20121.200 × 800 (397 бајти)AnonMoossome kind of strange version corruption, re-uploading from my hard drive...
07:13, 6 мај 2012Минијатура на верзијата од 07:13, 6 мај 201260 × 60 (9 КБ)AnonMoosReverted to version as of 09:47, 6 April 2011
16:51, 4 мај 2012Минијатура на верзијата од 16:51, 4 мај 20121.200 × 800 (502 бајти)ElMa-saReverted to version as of 06:44, 2 April 2011
12:02, 4 мај 2012Минијатура на верзијата од 12:02, 4 мај 20121.026 × 684 (969 бајти)Newncartstukey
11:24, 4 мај 2012Минијатура на верзијата од 11:24, 4 мај 20121.200 × 800 (397 бајти)Newncartsscream tukey
11:23, 4 мај 2012Минијатура на верзијата од 11:23, 4 мај 201260 × 60 (9 КБ)Newncartsscream tukey
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци