Податотека:Flag of Singapore.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 4.320 × 2.880 пиксели, големина: 1 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Bahasa Melayu: Bendera Singapura
தமிழ்: சிங்கப்பூரி்ன் கொடி
中文(新加坡)‎: 新加坡国旗
العربية: علم سنغافورة
Esperanto: Flago de Singapuro
Slovenščina: Zastava Singapurja
Датум
Извор The drawing was based from http://app.www.sg/who/42/National-Flag.aspx. Colors from the book: (2001). The National Symbols Kit. Singapore: Ministry of Information, Communications and the Arts. pp. 5. ISBN 8880968010 Invalid ISBN Pantone 032 shade from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx?c_id=13050
Автор Various
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

According to advice provided by the Ministry of Information, Communications and the Arts of Singapore, the national flag of Singapore may be reproduced in reduced size representations and displayed at all times, but it must be in its true form and colours, regardless of size: see National Symbols and References: The National Flag – Guidelines. Singapore Infomap. Ministry of Information, Communication and the Arts. Retrieved on October 16 2007.


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Singapore.svg
[[File:Flag of Singapore.svg|border|96x176px]]
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Zscout370. Ова важи за целиот свет.

Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Zscout370 му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:46, 24 декември 2018Минијатура на верзијата од 12:46, 24 декември 20184.320 × 2.880 (1 КБ)JdxFulfilling edit request by User:Tcfc2349.
08:11, 4 мај 2010Минијатура на верзијата од 08:11, 4 мај 20104.320 × 2.880 (1 КБ)Zscout370Reverted to version as of 05:14, 4 May 2010 (nope, FOTW is not right, Pantone 032 is the legal shade)
07:38, 4 мај 2010Минијатура на верзијата од 07:38, 4 мај 20104.320 × 2.880 (1 КБ)Fry1989Reverted to version as of 01:29, 4 May 2010 I requested the change based not only on FOTW but based on photos of the flag in use by Singapore government and military
07:14, 4 мај 2010Минијатура на верзијата од 07:14, 4 мај 20104.320 × 2.880 (1 КБ)Zscout370Reverted to version as of 07:35, 10 January 2009 (nope; the SG government says Pantone 032 and honestly, a lot of the Pantone info on FOTW is not updated to current law)
03:29, 4 мај 2010Минијатура на верзијата од 03:29, 4 мај 20104.320 × 2.880 (1 КБ)McSushaccording http://flagspot.net/flags/sg.html "Pantone 186c" instead "Pantone 032" should be used...
09:35, 10 јануари 2009Минијатура на верзијата од 09:35, 10 јануари 20094.320 × 2.880 (1 КБ)Zscout370 I was emailed that the red is too pink, so going with official Pantone specs at http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx?c_id=13050
11:03, 7 јануари 2009Минијатура на верзијата од 11:03, 7 јануари 20094.320 × 2.880 (1 КБ)Zscout370 I was asked to base my drawing from http://www.sg/explore/Singapore_Arms_And_Flag_And_National_Anthem_Rules.pdf, which I did. Only slight changes.
10:46, 5 декември 2008Минијатура на верзијата од 10:46, 5 декември 20084.320 × 2.880 (1 КБ)Zscout370 Reduced more code by using notepad, with great thanks to User:Fibonacci
08:07, 2 декември 2008Минијатура на верзијата од 08:07, 2 декември 20084.320 × 2.880 (3 КБ)Zscout370 More refining
03:54, 26 ноември 2008Минијатура на верзијата од 03:54, 26 ноември 20084.320 × 2.880 (2 КБ)Zscout370 Fixed according to page 5 of the "National Symbols Kit" and http://www.sg/explore/symbols_flag.htm. The crescent was too wide.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци