Податотека:Flag of Serbia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 945 × 630 пиксели, големина: 150 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Знаме на Србија
Датум
Извор
Автор sodipodi.com
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag map of Serbia (without Kosovo).svg

SVG разработка
Sodipodi Logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Sodipodi.

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост бидејќи претставува закон, указ, регулатива или службен материјал на државен орган на Република Србија или орган кој извршува јавни функции, под условите на Член 6, Став 2 од Законот за авторското право на Република Србија.
Треба да се наведе и извор за да може да се потврди ваквиот статус.

Deutsch | English | македонски | српски / srpski | +/−

Coat of arms of Serbia small.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Serbia.svg
[[File:Flag of Serbia.svg|border|96px]]

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Знаме на Србија

државно знаме

tricolour

лилјан

двоглав орел

heraldic cross

crown

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна03:04, 23 септември 2018Минијатура на верзијата од 03:04, 23 септември 2018945 × 630 (150 КБ)Guanacoedit request by ХЕРАЛДИКА СССС: align coat of arms with red stripe
18:16, 13 јули 2018Минијатура на верзијата од 18:16, 13 јули 2018945 × 630 (101 КБ)Guanacofixed code and reduced size by Tcfc2349
20:54, 10 јули 2018Минијатура на верзијата од 20:54, 10 јули 2018945 × 630 (138 КБ)GuanacoVersion by {{u|ХЕРАЛДИКА СССС}} with some corrections: side of crown, stroke thickness
21:27, 9 јули 2018Минијатура на верзијата од 21:27, 9 јули 20181.350 × 900 (240 КБ)GuanacoReverted to version as of 00:30, 11 January 2018 (UTC) disputed
15:26, 5 јули 2018Минијатура на верзијата од 15:26, 5 јули 20181.350 × 900 (38 КБ)Guanacoedit request by Fibonacci; see talk page
02:30, 11 јануари 2018Минијатура на верзијата од 02:30, 11 јануари 20181.350 × 900 (240 КБ)Begoon{== {{int:filedesc}} == {{Information |description=Fix to error in lower crest border<br />{{LangSwitch |bg={{bg|{{W|Национално знаме на Сърбия|Знаме на Сърбия|bg}}}} |bs={{bs|{{W|Zastava Srbije|Застава Срб...
16:59, 28 декември 2013Минијатура на верзијата од 16:59, 28 декември 20131.350 × 900 (265 КБ)Ebrahimeditrequest on talk page, simplified by User:SiBr4
16:01, 15 август 2013Минијатура на верзијата од 16:01, 15 август 20131.350 × 900 (772 КБ)Ebrahimeditrequest on talk page, simplified and validated by User:SiBr4
15:20, 14 јануари 2011Минијатура на верзијата од 15:20, 14 јануари 20111.350 × 900 (1,46 МБ)Zscout370http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Serbia_corrected.svg as per the talk page
09:25, 27 декември 2010Минијатура на верзијата од 09:25, 27 декември 20101.350 × 900 (1,45 МБ)Zscout370There was a lot of issues code wise with the first file with the new design. Trying to fix those, kept colors.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци