Податотека:Flag of Moldavian SSR.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 3 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Communist symbol
Правно предупредување
На оваа слика се прикажани симболи што може да се противзаконски во Унгарија (Кривичен законик на Унгарија 269/B.§ (1993.), Латвија, Литванија, Украина и Полска, зависно од контекстот.
Опис
Молдовеняскэ: Драпелул РСС Молдовенешть (1952-1990) / Drapelul RSS Moldoveneşti (1952-1990)
Русский: Флаг Молдавской ССР (1952-1990 гг.)
English: Flag of Moldavian SSR (1952–1990).
Датум
Извор сопствено дело
Автор svg by Pianist
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Flag map of Moldavian SSR (1952-1990).svg

Лиценцирање

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain LAW OF THE REPUBLIC OF MOLDOVA

ON COPYRIGHT AND NEIGHBOURING RIGHTS no. 139 of July 2, 2010 - full text

Article 8. Works Not Protected by Copyright

  • Copyright shall not extend to:
    • a) Official documents (laws, court decisions, etc.) or to the official translations thereof;
    • b) State emblems and official signs (flags, armorial bearings, decorations, monetary signs, etc.);
    • c) Folklore expressions;
    • d) Daily news and facts of simple informational nature.

Беларуская (тарашкевіца) | Deutsch | English | Română | Русский | Українська | +/−

Coat of arms of Moldova.svg

Note: Moldova is the legal successor of the Moldavian SSR; therefore, this license tag is also applicable to the flags of the Moldavian SSR.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:14, 19 декември 2018Минијатура на верзијата од 20:14, 19 декември 20181.200 × 600 (3 КБ)ThespoondragonReverted to version as of 03:11, 17 December 2018 (UTC) Current consensus on File_talk:Flag_of_the_Soviet_Union.svg is in favor of the 1 December hammer and sickle
04:35, 17 декември 2018Минијатура на верзијата од 04:35, 17 декември 2018600 × 300 (4 КБ)Pedro8790Reverted to version as of 21:25, 16 December 2018 (UTC)
04:11, 17 декември 2018Минијатура на верзијата од 04:11, 17 декември 20181.200 × 600 (3 КБ)ThespoondragonReverted to version as of 23:15, 1 December 2018 (UTC) File_talk:Flag_of_the_Soviet_Union.svg
22:25, 16 декември 2018Минијатура на верзијата од 22:25, 16 декември 2018600 × 300 (4 КБ)Pedro8790Reverted to version as of 19:07, 25 November 2018 (UTC)
00:15, 2 декември 2018Минијатура на верзијата од 00:15, 2 декември 20181.200 × 600 (3 КБ)Thespoondragonper construction sheets, see https://commons.wikimedia.org/wiki/File_talk:Flag_of_the_Soviet_Union.svg
20:07, 25 ноември 2018Минијатура на верзијата од 20:07, 25 ноември 2018600 × 300 (4 КБ)MundopopularReverted to version as of 17:47, 25 November 2018 (UTC) Edit has been reverted to original version. Take to talk page, no edit wars.
19:27, 25 ноември 2018Минијатура на верзијата од 19:27, 25 ноември 20181.200 × 600 (9 КБ)ThespoondragonReverted to version as of 06:21, 25 November 2018 (UTC) File:Construction_sheet_of_the_flag_of_the_Soviet_Union.png
18:47, 25 ноември 2018Минијатура на верзијата од 18:47, 25 ноември 2018600 × 300 (4 КБ)MundopopularReverted to version as of 03:38, 28 March 2018 (UTC) As per legal code construction sheet: File:Flag the USSR schema Sbornik zakonov 1938-1956.svg
07:21, 25 ноември 2018Минијатура на верзијата од 07:21, 25 ноември 20181.200 × 600 (9 КБ)Thespoondragonhammer and sickle revamp
23:16, 27 октомври 2018Минијатура на верзијата од 23:16, 27 октомври 2018600 × 300 (1 КБ)ThespoondragonNew hammer and sickle
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци