Податотека:Flag of Macedonia (1944–1946).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 291 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

The flag of the People's Republic of Macedonia.

Датум
Извор File:Flag of PR of Macedonia.PNG
Автор Guntars strazdins
Други верзии

Flag of PR of Macedonia.PNGFlag of PR of Macedonia.PNG

Anti-Inkscape.svg
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Previous version had been created with Inkscape (2 226 bytes)  f  now 13.07% of previous size

Лиценцирање

Public domain
This work first published in Yugoslavia is in the public domain because its copyright expired pursuant to the Yugoslav Copyright Act of 1978 which provided for copyright term of the life of the author plus 50 years, respectively 25 years for photograph or a work of applied art. This applies to works already in the public domain before the breakup of SFR Yugoslavia in 1991.

The work meets one of the following criteria:

a) a work of known authorship and the author died before January 1, 1941
b) an anonymous work and it was published before January 1, 1941
c) a photograph or a work of applied art published before January 1, 1966

A source should be included so that the status can be verified.

After this date, use the templates for the Yugoslavian successor states: {{PD-Slovenia}}, {{PD-Croatia}}, {{PD-Bosnia and Herzegovina}}, {{PD-Macedonia}}, {{PD-Montenegro}} or {{PD-Serbia}}.

Deutsch | English | +/−

Flag of Yugoslavia

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:24, 13 септември 2012Минијатура на верзијата од 14:24, 13 септември 20121.200 × 600 (291 бајти)Sarangvalid SVG
07:25, 10 јули 2012Минијатура на верзијата од 07:25, 10 јули 20121.200 × 600 (2 КБ)TRAJAN 117Colour shade
19:18, 7 јули 2010Минијатура на верзијата од 19:18, 7 јули 2010600 × 300 (610 бајти)Zscout370{{Information |Description={{en|1=Flag of PR Macedonia}} |Source=Self |Author=self |Date=2010 |Permission= |other_versions= }}
11:45, 15 ноември 2009Минијатура на верзијата од 11:45, 15 ноември 2009600 × 300 (891 бајти)Guntars strazdins{{Information |Description= The flag of the People's Republic of Macedonia. |Source= File:Flag of PR of Macedonia.PNG |Date= 15.11.2009. |Author= self |Permission= see below |other_versions= File:Flag of PR of Macedonia.PNG }} [[Category:Flags of the Rep

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци