Податотека:Flag of North Macedonia (1944–1946).svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 291 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

The flag of the People's Republic of Macedonia.

Датум
Извор File:Flag of PR of Macedonia.PNG
Автор Guntars strazdins
Други верзии

Flag of PR of Macedonia.PNGFlag of PR of Macedonia.PNG

Anti-Inkscape.svg
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Previous version had been created with Inkscape (2 226 bytes)  f  now 13.07% of previous size

Лиценцирање

Public domain
Ова дело создадено во Југославија е во јавна сопственост бидејќи парвата на него се истечени согласно југословенскиот Закон за авторското право од 1978 г. во кој е одредено дека правата траат додека е жив авторот и 50 години по неговата смрт, а 25 години за фотографија или дела на применета уметност. Ова важи за дела кои веќе биле во јавна сопственост распадот на СФРЈ во 1991 г.

Делото исполнува еден од следниве услови:

а) дело на познат автор кој починал пред 1 јануари 1941 г.
б) дело на непознат автор објавено пред 1 јануари 1941 г.
в) фотографија или дело на применета уметност објавено пред 1 јануари 1966 г.

Наведете го изворот за да може да се провери статусот на делото.

За дела по наведениот датум, користете шаблони за поединечните земји произлезени од распадот: {{PD-Slovenia}}, {{PD-Croatia}}, {{PD-Bosnia and Herzegovina}}, {{PD-Macedonia}}, {{PD-Montenegro}} или {{PD-Serbia}}.

Deutsch | English | +/−

Flag of Yugoslavia

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:24, 13 септември 2012Минијатура на верзијата од 14:24, 13 септември 20121.200 × 600 (291 бајти)Sarangvalid SVG
07:25, 10 јули 2012Минијатура на верзијата од 07:25, 10 јули 20121.200 × 600 (2 КБ)TRAJAN 117Colour shade
19:18, 7 јули 2010Минијатура на верзијата од 19:18, 7 јули 2010600 × 300 (610 бајти)Zscout370{{Information |Description={{en|1=Flag of PR Macedonia}} |Source=Self |Author=self |Date=2010 |Permission= |other_versions= }}
11:45, 15 ноември 2009Минијатура на верзијата од 11:45, 15 ноември 2009600 × 300 (891 бајти)Guntars strazdins{{Information |Description= The flag of the People's Republic of Macedonia. |Source= File:Flag of PR of Macedonia.PNG |Date= 15.11.2009. |Author= self |Permission= see below |other_versions= File:Flag of PR of Macedonia.PNG }} [[Category:Flags of the Rep

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци