Податотека:Flag of Indonesia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 450 × 300 пиксели, големина: 215 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

Знаме на Индонезија

Датум
Извор
  • закон: Undang-Undang Republik Indonesia Nomor 24 Tahun 2009 (Wikisource
  • PDF)
Автор цртеж: User:SKopp
Употребени бои
     црвена rendered as RGB 255 000 000
     бела rendered as RGB 255 255 255
SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.
Како се става рамка околу слика
:
Flag of Indonesia.svg
[[File:Flag of Indonesia.svg|border|96px]]

Лиценцирање

Public domain Оваа проста геометриска слика не подлежи на авторски права и како таква претставува јавна сопственост, поради тоа што таа во целост се состои од информации кои се заедничка сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Heptagon
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Знаме на Индонезија

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:29, 2 јули 2017Минијатура на верзијата од 12:29, 2 јули 2017450 × 300 (215 бајти)Hddty.see talkpage
17:35, 13 октомври 2015Минијатура на верзијата од 17:35, 13 октомври 2015450 × 300 (218 бајти)CemDemirkartalSimplified
11:27, 29 јули 2011Минијатура на верзијата од 11:27, 29 јули 20111.200 × 800 (243 бајти)おれReverted to version as of 07:19, 18 April 2010
11:26, 29 јули 2011Минијатура на верзијата од 11:26, 29 јули 20111.200 × 800 (243 бајти)おれReverted to version as of 07:19, 18 April 2010
11:05, 23 јули 2011Минијатура на верзијата од 11:05, 23 јули 20111.200 × 800 (234 бајти)Zscout370http://pusatbahasa.kemdiknas.go.id/lamanv4/sites/default/files/UU_2009_24.pdf demands for the colors, when used online, to be 255-0-0.
09:19, 18 април 2010Минијатура на верзијата од 09:19, 18 април 20101.200 × 800 (243 бајти)Zscout370Increase basic size
10:06, 28 март 2007Минијатура на верзијата од 10:06, 28 март 2007600 × 400 (233 бајти)FibonacciSimplified code.
09:47, 27 декември 2005Минијатура на верзијата од 09:47, 27 декември 2005600 × 400 (481 бајти)Gabbecleaned up SVG
06:59, 28 септември 2005Минијатура на верзијата од 06:59, 28 септември 2005450 × 300 (1 КБ)SKoppThe flag of Indonesia. Source: Drawn by User:SKopp {{Template:Insignia}} Category:Flags of Indonesia

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци