Податотека:Flag of Germany.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.000 × 600 пиксели, големина: 502 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Flagge Deutschlands, Bundesflagge
Alemannisch: Flagge vo Dytschland
العربية: علم ألمانيا
Brezhoneg: Banniel Alamagn
Čeština: Německá vlajka
Dolnoserbski: Nimska chórgoj
Nordfriisk: Foone foon Tjüschlönj
Gaeilge: Bratach na Gearmáine
Hornjoserbsce: Chorhoj Němskeje
Bahasa Indonesia: Bendera Jerman
日本語: 独逸の国旗
Ripoarisch: Faan vun Dütschland
Latina: Vexillum Germaniae
Lëtzebuergesch: Fändel vun Däitschland
Latviešu: Vācijas karogs
Bahasa Melayu: Bendera Jerman
Malti: Bandiera tal-Ġermanja
Plattdüütsch: Flagg vun Düütschland
Nederlands: Vlag van Duitsland
Norsk bokmål: Tysklands flagg
Norrǿna: Þjóðfáni Þýðverskulands
Pälzisch: Flagg vun Daitschland
Piemontèis: Drapò dla Gërmania
Romani čhib: Styago Jermaniya
Slovenčina: Vlajka Nemecka
Slovenščina: Zastava Nemčije
Seeltersk: Flaage fon Düütsklound
Українська: Прапор Німеччини
Volapük: Stan Deutäna
中文: 德国国旗
Датум
Извор сопствено дело
Автор User:SKopp, User:Madden, and other users
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Dependent images

Please note: There is no law regulation on the exact shades of the German flag, so there may be differences to other versions.

Употребени бои:
     black rendered as RGB 000 000 000
     red rendered as RGB 208 000 000
     gold rendered as RGB 255 206 000

If you intend to modify the colors, remember to change all of these, too:

(and probably several more) --Pumbaa80 23:24, 20 March 2006 (UTC)


Лиценцирање

Public domain Оваа проста геометриска слика не подлежи на авторски права и како таква претставува јавна сопственост, поради тоа што таа во целост се состои од информации кои се заедничка сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Heptagon
Public domain This file depicts the flag of a German Körperschaft des öffentlichen Rechts (corporation governed by public law). According to § 5 Abs. 1 of the German Copyright law, official works like flags are gemeinfrei (in the public domain).

Note: The usage of flags is governed by legal restrictions, independent of the copyright status of the depiction shown here.

Coat of arms of Germany.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Оценка

Wikipedia

Cscr-featured.svgSound-icon-empty.svgОва е избрана слика на Википедија на персиски (نگاره‌های برگزیده) и се вбројува меѓу најдобрите слики.

Доколку сметате дека податотекава заслужува да биде истакната како избрана и на Ризницата, слободно предложете ја.
Ако имате слика со сличен квалитет што може да се објави под соодветна лиценца, подигнете ја, ставете ѝ ознака и предложете ја.


العربية | অসমীয়া | Azərbaycanca | Беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | Català | Čeština | Cymraeg | Dansk | Deutsch | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | Euskara | فارسی | Тоҷикӣ | Suomi | Français | Galego | עברית | हिन्दी | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | Italiano | 日本語 | ქართული | Қазақша | 한국어 | 조선말 | Lëtzebuergesch | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | मराठी | Bahasa Melayu | Malti | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenščina | Српски / srpski | Svenska | தமிழ் | ไทย | Tagalog | Türkçe | Татарча/tatarça | Українська | Tiếng Việt | Yorùbá | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 粵語 | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна20:28, 26 септември 2007Минијатура на верзијата од 20:28, 26 септември 20071.000 × 600 (502 бајти)Maddenletting the stripes overlap to avoid transparency effects after scaling down to small sizes
14:04, 29 јули 2007Минијатура на верзијата од 14:04, 29 јули 20071.000 × 600 (502 бајти)Ms2gerValid SVG
08:09, 4 јуни 2007Минијатура на верзијата од 08:09, 4 јуни 20071.000 × 600 (469 бајти)Seewolf{{Information |Description=Flag of Germany |Source= |Date= |Author= |Permission=GFDL |other_versions= }}
20:32, 20 август 2006Минијатура на верзијата од 20:32, 20 август 20061.000 × 600 (351 бајти)Maddenbetter code to avoid white stripes after scaling...
20:28, 20 август 2006Минијатура на верзијата од 20:28, 20 август 20061.000 × 600 (351 бајти)Maddencode to avoid white stripes after scaling
06:28, 22 април 2006Минијатура на верзијата од 06:28, 22 април 20061.000 × 600 (469 бајти)Florian Hurlbrink
18:25, 20 март 2006Минијатура на верзијата од 18:25, 20 март 20061.000 × 600 (469 бајти)Maddenchanged red to #DD0000, see discussion
18:16, 9 февруари 2006Минијатура на верзијата од 18:16, 9 февруари 20061.000 × 600 (469 бајти)Vzb83~commonswikiUsing the Pantone approximations, see discussion; scaled to 2x
00:30, 6 февруари 2006Минијатура на верзијата од 00:30, 6 февруари 2006500 × 300 (465 бајти)Zscout370Wrote this using SVG code, colors from the latest image
08:07, 5 февруари 2006Минијатура на верзијата од 08:07, 5 февруари 2006500 × 300 (2 КБ)Denelson83Should use true black
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци