Податотека:Flag of Genoa.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 800 × 400 пиксели, големина: 278 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Flag of Genoa
Esperanto: Flago de Ĝenovo
Italiano: Bandiera di Genova
Latina: Vexillum Genuae
Ligure: Bandëa de Zena
Датум
Извор
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Reference: [1]
Автор Himasaram
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Други верзии

Flag of Genoa.png


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Genoa.svg
[[File:Flag of Genoa.svg|border|96px]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:08, 26 мај 2013Минијатура на верзијата од 17:08, 26 мај 2013800 × 400 (278 бајти)Ricordisamoause "viewBox" to ease scalability
16:55, 26 мај 2013Минијатура на верзијата од 16:55, 26 мај 2013800 × 400 (262 бајти)Ricordisamoacode cleanup (preserved colors and nominal size)
14:47, 26 мај 2013Минијатура на верзијата од 14:47, 26 мај 2013800 × 400 (6 КБ)Jedan02{{Information |Description={{en|Flag of Genoa (Italy).}} {{it|Bandiera di Genova (Italia).}} |Source={{inkscape}} Reference: [http://www.crwflags.com/fotw/flags/it-genoa.html] |Date=2006-10-25 |Author=Himasaram |Permission={{insignia...
22:31, 9 септември 2011Минијатура на верзијата од 22:31, 9 септември 20111.000 × 500 (287 бајти)Alkaricode cleanup
04:30, 25 октомври 2006Минијатура на верзијата од 04:30, 25 октомври 20061.000 × 500 (2 КБ)Himasaram{{Information |Description=Flag of Genoa, Italy |Source={{inkscape}} Reference: http://www.crwflags.com/fotw/flags/it-genoa.html |Date=25 October 2006 |Author=Himasaram |Permission={{insignia}}{{PD-self}} |other_versions= }} [[Category:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци