Податотека:Flag of Fiji.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 54 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Editors concerned about colouring, please see the Talk page.

English: Flag of Fiji since 10 October 1970
Fiji Hindi: Fiji ke jhanda
Deutsch: Die Flagge Fidschis seit dem zehnten Oktober 1970
Français : Drapeau des Fidji depuis le 10 octobre 1970
Nederlands: Vlag van Fiji

CoA from File:Coat of Arms Fiji.svg

Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.

Images that depend on this image

Лиценцирање

Creative Commons icon

CC-Zero

Оваа податотека е преземена од библиотеката „Open Clip Art“, која изрично ја има предадено во јавна сопственост, користејќи ја лиценцата mk:Криејтив комонс Предавање во јавната сопственост. За подигачот: Поставете ја (како параметар) врската кон страницата каде што се наоѓа сликава.

বাংলা | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | Malti | Nederlands | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Svenska | ไทย | Türkçe | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Open Clip Art Library logo
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна15:03, 22 февруари 2015Минијатура на верзијата од 15:03, 22 февруари 20151.200 × 600 (54 КБ)SiBr4Code
22:43, 7 ноември 2013Минијатура на верзијата од 22:43, 7 ноември 20131.000 × 500 (175 КБ)Fry1989Unnecessary
12:17, 7 ноември 2013Минијатура на верзијата од 12:17, 7 ноември 20131.000 × 500 (177 КБ)Suzuki Autominor change
12:08, 7 ноември 2013Минијатура на верзијата од 12:08, 7 ноември 20131.000 × 500 (177 КБ)Suzuki Autonew union flag
01:41, 27 март 2013Минијатура на верзијата од 01:41, 27 март 20131.000 × 500 (175 КБ)Fry1989fix crease in shield
01:53, 6 септември 2011Минијатура на верзијата од 01:53, 6 септември 20111.000 × 500 (164 КБ)Denelson83Centre shield in fly
22:49, 23 јули 2011Минијатура на верзијата од 22:49, 23 јули 20111.000 × 500 (157 КБ)Fry1989sky blue
12:59, 23 јули 2011Минијатура на верзијата од 12:59, 23 јули 20111.000 × 500 (155 КБ)Fred the OysterReplace CoA with superior version per IW request.
00:39, 25 октомври 2008Минијатура на верзијата од 00:39, 25 октомври 20081.000 × 500 (50 КБ)Zscout370I kept the same bg color, but something about the arms bothered me a lot.
01:09, 21 август 2008Минијатура на верзијата од 01:09, 21 август 20081.000 × 500 (56 КБ)Lokal ProfilReverted unfree webchantier.com coat of arms with previous version Commons:Deletion requests/Images from webchantier.com. Other intermediat changes, such as colour, left intact.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци