Податотека:Flag of Costa Rica.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.000 × 600 пиксели, големина: 266 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Како се става рамка околу слика
:
Flag of Costa Rica.svg
[[File:Flag of Costa Rica.svg|border|96px]]

Опис

Опис
Español: Bandera de Costa Rica sin armas
Asturianu: Bandera de Costa Rica
Català: Bandera de Costa Rica
Deutsch: Die Flagge Costa Ricas.
Esperanto: Flago de Kostariko
Euskara: Costa Ricako bandera
Français : Drapeau du Costa Rica
Kreyòl ayisyen : Drapo Kostarika
Galego: Bandeira de Costa Rica
Nāhuatl: Pāmitl Necuiltōnolhuēyātēnco
Nederlands: Vlag van Costa Rica
Português: Bandeira da Costa Rica
Runa Simi: Kustarika unanchan
Slovenščina: Državna zastava Kostarike
Датум
Извор сопствено дело
Автор Drawn by User:SKopp, rewritten by User:Gabbe
Anti-Inkscape.svg
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Previous version had been created with Inkscape (1 711 bytes)  f  now 15.54% of previous size

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:42, 25 јуни 2014Минијатура на верзијата од 02:42, 25 јуни 20141.000 × 600 (266 бајти)EclecticArkiesvg code reduction
11:31, 11 февруари 2006Минијатура на верзијата од 11:31, 11 февруари 20061.000 × 600 (475 бајти)Vzb83~commonswikiscaled to 2x
03:14, 3 јануари 2006Минијатура на верзијата од 03:14, 3 јануари 2006500 × 300 (470 бајти)Gabbecleaned up SVG code
23:43, 27 септември 2005Минијатура на верзијата од 23:43, 27 септември 2005500 × 300 (2 КБ)SKoppThe flag of Costa Rica. Source: Drawn by User:SKopp {{Template:Insignia}} Category:Flags of Costa Rica

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци