Податотека:Flag of Bulgaria.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.000 × 600 пиксели, големина: 288 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Словѣньскъ / ⰔⰎⰑⰂⰡⰐⰠⰔⰍⰟ: ꙁна́мѧ Блъгарі́ꙗ, Ⰸⱀⰰ́ⰿⱏ Ⰱⰾⱏⰳⰰⱃⰺ́ⱔ
Deutsch: Die Flagge Bulgariens
Español: La Bandera de Bulgaria
Français : Le Drapeau de la Bulgarie
Gaeilge: Bratach na Bulgáire
Italiano: La Bandiera bulgara
Lëtzebuergesch: Bulgaresche Fändel
Malti: Il-Bandiera ta' Bulgarija
Nederlands: De Vlag van Bulgarije
Português: A Bandeira da Bulgária
Slovenčina: Vlajka Bulharska
Slovenščina: državna zastava Bolgarije
Датум
Извор The flag of Bulgaria. The colors are specified at http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0034&n=000005&g= as:
  • White: Pantone Safe
  • Green: 17-5936 (Green TC) [textile color] [1]
  • Red: 18-1664 (Fiery Red TC) [2]
Автор SKopp


Како се става рамка околу слика
:
Flag of Bulgaria.svg
[[File:Flag of Bulgaria.svg|border|96px]]
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.

Лиценцирање

Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:17, 18 февруари 2013Минијатура на верзијата од 02:17, 18 февруари 20131.000 × 600 (288 бајти)Fry1989No
01:31, 18 февруари 2013Минијатура на верзијата од 01:31, 18 февруари 20131.000 × 600 (294 бајти)ElpollitopioPlease.....
21:40, 17 февруари 2013Минијатура на верзијата од 21:40, 17 февруари 20131.000 × 600 (288 бајти)Zscout370Reverted to version as of 11:16, 1 July 2010 others have disagreed
20:30, 17 февруари 2013Минијатура на верзијата од 20:30, 17 февруари 20131.000 × 600 (294 бајти)ElpollitopioReverted to version as of 08:02, 26 June 2010
13:16, 1 јули 2010Минијатура на верзијата од 13:16, 1 јули 20101.000 × 600 (288 бајти)ScrochReverted to version as of 06:59, 15 August 2008 The hexademical colors as described in the law of the national flag and as described on http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0034&n=5&g=
10:02, 26 јуни 2010Минијатура на верзијата од 10:02, 26 јуни 20101.000 × 600 (294 бајти)Zscout370Hmm...the web colors do not work well, but http://www.identity.egov.bg/wps/portal/!ut/p/c5/hc_bboJAEAbgZ-kDmFkkcrhElrBAoBxclb0hIARpOa3olvbpiw8gziRz880k8wODpftcNHV-b4Y-b-EMTMk0z3V0R5cRooaKHE8iNj2oEjLR4ulrt5U31ydIbbxMtrq3W3dtu-7PL56OXpSBICBDV0FS1OACq9uhWJKf
09:50, 26 јуни 2010Минијатура на верзијата од 09:50, 26 јуни 20101.000 × 600 (288 бајти)Zscout370Bulgaria updated their colors http://www.identity.egov.bg/wps/portal/!ut/p/c5/hZBbjoJAEEXX4gJMNY8R-rN5DA1EfAHS_BhwQIlgG0AQVy8sQKZuUj-nbqVuQQyj7klXXJK24PekhAji1Ul1HRvbWEIoIAqyXYFaga8ISEcjZ9-5tfrHfQRGjLHHs3M_81wV5_l0xcTRlyIIPMqrDA7pBRjEyrdNlozAB2br4EB8KXk6_
08:59, 15 август 2008Минијатура на верзијата од 08:59, 15 август 20081.000 × 600 (288 бајти)Zscout370
00:04, 16 февруари 2008Минијатура на верзијата од 00:04, 16 февруари 2008500 × 300 (683 бајти)Zscout370Reverted to version as of 20:22, 12 February 2008 (just one pixel too short)
22:24, 12 февруари 2008Минијатура на верзијата од 22:24, 12 февруари 2008500 × 299 (771 бајти)Avala
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци