Податотека:Flag of Brazil.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 720 × 504 пиксели, големина: 5 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Brezhoneg: Banniel Brazil
Bosanski: Zastava Brazila
Cymraeg: Baner Brasil
Dansk: Brasiliens flag
Esperanto: Flago de Brazilo
Français : Drapeau du Brésil
Avañe'ẽ: Poyvi Pindoráma
Қазақша: Brazïlïya twı
ភាសាខ្មែរ: ទង់ជាតិប្រេស៊ីល
Latina: Vexillum Brasiliae
Lietuvių: Brazilijos vėliava
Plattdüütsch: Flagg Brasiliens
Nederlands: Vlag van Brazilië
Slovenščina: Državna zastava Brazilije
ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ : ⴰⵛⵏⵢⴰⵍ ⵏ ⴱⵔⴰⵣⵉⵍ
Vèneto: Bandiera de Brasil
Volapük: Stän Brasiläna
Датум
Извор SVG implementation of law n. 5700/1971. Similar file available at Portal of the Brazilian Government (accessed in November 4, 2011)
Автор Governo do Brasil
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
This work is in the public domain in Brazil for one of the following reasons:

Deutsch | English | español | français | italiano | Nederlands | português | sicilianu | +/−

Flag of Brazil.svg


Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: DiagramaOIGsul-americanas-pt.svg Dependent images:

SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape, or something else.
Path text SVG This SVG flag uses the path text method.


Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:45, 11 септември 2012Минијатура на верзијата од 22:45, 11 септември 2012720 × 504 (5 КБ)Odderoptimized version by Palosirkka
16:22, 20 август 2011Минијатура на верзијата од 16:22, 20 август 2011720 × 504 (5 КБ)BencmqCode cleanup and file size reduction by User:Alkari
22:57, 8 февруари 2011Минијатура на верзијата од 22:57, 8 февруари 2011720 × 504 (7 КБ)Zscout370Fixed stars, see talk page.
07:47, 21 јануари 2011Минијатура на верзијата од 07:47, 21 јануари 2011720 × 504 (7 КБ)Zscout370colors from http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Brazil#Colors, Pantone values from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx
19:59, 3 декември 2010Минијатура на верзијата од 19:59, 3 декември 2010720 × 504 (6 КБ)Zscout370Reverted to version as of 21:06, 15 September 2007 (see talk)
08:46, 11 ноември 2010Минијатура на верзијата од 08:46, 11 ноември 20102.000 × 1.400 (18 КБ)Zscout370Increase basic size
06:03, 11 ноември 2010Минијатура на верзијата од 06:03, 11 ноември 2010200 × 140 (22 КБ)Zscout370The official file is good, but it has errors with the size and placement of the golden diamond, the globe is shaped incorrectly (supposed to be 7 CM diameter).
19:17, 7 ноември 2010Минијатура на верзијата од 19:17, 7 ноември 2010567 × 397 (19 КБ)TonyjeffUsing official file from the government's site (see description)
23:06, 15 септември 2007Минијатура на верзијата од 23:06, 15 септември 2007720 × 504 (6 КБ)TigerTjäderHad lefte one star rotated.
22:20, 15 септември 2007Минијатура на верзијата од 22:20, 15 септември 2007720 × 504 (6 КБ)TigerTjäderStraight stars.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци