Податотека:Flag of Barbados.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.500 × 1.000 пиксели, големина: 985 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Die Flagge von Barbados.
Español: La bandera de Barbados.
Italiano: Bandiera di Barbados.
Slovenščina: državna zastava Barbadosa
Датум
Извор http://www.gov.bb/bigportal/big/articles/showArticle.php?file=National_Flag.xml&ag=big
Автор User:Denelson83
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.


Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, Cezary Biele. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Cezary Biele му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:25, 1 август 2017Минијатура на верзијата од 12:25, 1 август 20171.500 × 1.000 (985 бајти)TFerenczyReverted to version as of 14:22, 26 August 2012 (UTC)
11:46, 1 август 2017Минијатура на верзијата од 11:46, 1 август 2017256 × 171 (25 КБ)Ilfgabarbaods flag
16:22, 26 август 2012Минијатура на верзијата од 16:22, 26 август 20121.500 × 1.000 (985 бајти)SiBr4Added node to prevent seam
23:40, 10 јуни 2012Минијатура на верзијата од 23:40, 10 јуни 20121.500 × 1.000 (973 бајти)Achim1999code reduction. The cubic Bézier-curves are now hand-coded and only half of it because of symmetry
22:50, 8 август 2009Минијатура на верзијата од 22:50, 8 август 20091.500 × 1.000 (2 КБ)Zscout370Reduce code
21:26, 22 јануари 2009Минијатура на верзијата од 21:26, 22 јануари 20091.500 × 1.000 (4 КБ)F l a n k e rLittle improvements for better rendering
06:34, 3 февруари 2006Минијатура на верзијата од 06:34, 3 февруари 2006750 × 500 (5 КБ)Denelson83More accurate trident
21:42, 2 февруари 2006Минијатура на верзијата од 21:42, 2 февруари 2006744 × 496 (5 КБ)Vzb83~commonswikicolours from FOTW (Pantone 280 C for blue, Pantone 123 C for yellow; conversion to hexadecimal in Photoshop)
23:33, 24 октомври 2005Минијатура на верзијата од 23:33, 24 октомври 2005744 × 496 (5 КБ)Dbenbennby Cezary Biele, PD

Следниве 97 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци