Податотека:Flag of Azerbaijan.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 622 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Azərbaycanca: Azərbaycan bayrağı
Аҧсшәа: Азербаиџьан абыраҟ
العربية: علم أذربيجان
Беларуская: Сцяг Азербайджану
Беларуская (тарашкевіца)‎: Сьцяг Азэрбайджану
Esperanto: Flago de Azerbajĝano
Қазақша: Әзірбайжан байрағы
Kurdî: Alayê Azerbaijanê
Кыргызча: Азербайжан туусу
Latviešu: Azerbaidžānas karogs
Молдовеняскэ: Steagul Azerbaidjanului
Ирон: Азербайджан тырыса
Тоҷикӣ: Парчами Озарбойҷон
Türkmençe: Äzerbeýjan baýdagy
Oʻzbekcha/ўзбекча: Ozarbayjon bayrog`i
Датум
Извор http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf and http://www.meclis.gov.az/?/az/topcontent/21
Автор SKopp and others
Други верзии

Flags of South Azerbaijan: Azerbaitjan Meridional.svg Flag of South Azerbaijan (variant Elchibey).svg Flag of South Azerbaijan.svg Flag of the South Azerbaijan Independence Party.svg SouthAzerbaijanFlag.gif

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Author:


Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain
Ова дело не подлежи на авторски права согласно Законот на Азербејџанската Република бр.: 115-1Q од 5 јуни 1996 г. за „авторското право и сродните порава“; затоа оваа слика е во јавна сопственост ширум целиот свет.

Член 5. Опфат на авторските права

3. Авторски права не важат за идеи, методи, постапки, системи, средства, замисли, начела, откритија и факти.

Член 7. Дела кои не подлежат на авторски права
Следново не подлежи на автрорски права:

а) службени документи (закони, судски одлуки, други текстови од законодавен, административен или правосуден карактер) и нивните службени преводи;
б) Државни амблеми и службени знаци (знамиња, грбови, одликувања, парични симболи и други Државни симболи и службени знаци);
в) фолклорни дела, кои не покажуваат знаци на присуство на наведеното во Член 5 од овој Закон;
г) соопштенија за настани и факти од информативен карактер.

Забелешка – Согласно меѓурепубличките и меѓународните договори Азербејџан е правен наследник на Азербејџанската Демократска Република и Азербејџанската Советска Социјалистичка Република, и затоа оваа ознака важи и за државни симболи и службени документи на АДР и Азербејџанската СССР.

Предупредување – Оваа ознака не е применлива кај предложени државни симболи и нацрти на службени документи, кои можат да бидат заштитени со авторски права.
Emblem of Azerbaijan.svg

azərbaycanca | English | македонски | русский | українська | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна05:54, 6 ноември 2015Минијатура на верзијата од 05:54, 6 ноември 20151.200 × 600 (622 бајти)Jarektupdate colors per discussion
22:31, 6 март 2012Минијатура на верзијата од 22:31, 6 март 20121.200 × 600 (722 бајти)Fry1989the colours are the same, all you did was blow up the file size
17:25, 6 март 2012Минијатура на верзијата од 17:25, 6 март 20122.000 × 1.000 (3 КБ)Mahdipurtrue colours
20:34, 28 мај 2011Минијатура на верзијата од 20:34, 28 мај 20111.200 × 600 (722 бајти)Zscout370Did the math and the previous drawing was not correct according to http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Azerbaijan_%28construction_sheet%29.JPG. The white crescent size is still troubling me, but everything else I done does match.
22:49, 23 февруари 2011Минијатура на верзијата од 22:49, 23 февруари 20111.200 × 600 (1 КБ)Zscout370Combined the version with the correct dimensions and my version with the correct Pantone colors.
20:03, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 20:03, 18 февруари 20111.200 × 600 (3 КБ)ProgerSVG size correction Update from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
19:49, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 19:49, 18 февруари 2011480 × 240 (3 КБ)ProgerSVG correction Update from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
19:40, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 19:40, 18 февруари 20111.200 × 600 (1 КБ)SertionReverted to version as of 09:37, 13 November 2009. No actual improvements.
19:38, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 19:38, 18 февруари 2011600 × 700 (3 КБ)ProgerUpdate from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
10:37, 13 ноември 2009Минијатура на верзијата од 10:37, 13 ноември 20091.200 × 600 (1 КБ)Zscout370Update from http://www.meclis.gov.az/?/az/topcontent/21
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци