Податотека:Flag of Azerbaijan.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.200 × 600 пиксели, големина: 622 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Azərbaycanca: Azərbaycan bayrağı
Аҧсшәа: Азербаиџьан абыраҟ
العربية: علم أذربيجان
Беларуская: Сцяг Азербайджану
Беларуская (тарашкевіца)‎: Сьцяг Азэрбайджану
Esperanto: Flago de Azerbajĝano
Қазақша: Әзірбайжан байрағы
Kurdî: Alayê Azerbaijanê
Кыргызча: Азербайжан туусу
Latviešu: Azerbaidžānas karogs
Молдовеняскэ: Steagul Azerbaidjanului
Ирон: Азербайджан тырыса
Тоҷикӣ: Парчами Озарбойҷон
Türkmençe: Äzerbeýjan baýdagy
Oʻzbekcha/ўзбекча: Ozarbayjon bayrog`i
Датум
Извор http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf and http://www.meclis.gov.az/?/az/topcontent/21
Автор SKopp and others
Други верзии

Flags of South Azerbaijan: Azerbaitjan Meridional.svg Flag of South Azerbaijan (variant Elchibey).svg Flag of South Azerbaijan.svg Flag of the South Azerbaijan Independence Party.svg SouthAzerbaijanFlag.gif

SVG разработка
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Author:


Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Public domain
Ова дело не подлежи на авторски права согласно Законот на Азербејџанската Република бр.: 115-1Q од 5 јуни 1996 г. за „авторското право и сродните порава“; затоа оваа слика е во јавна сопственост ширум целиот свет.

Член 5. Опфат на авторските права

3. Авторски права не важат за идеи, методи, постапки, системи, средства, замисли, начела, откритија и факти.

Член 7. Дела кои не подлежат на авторски права
Следново не подлежи на автрорски права:

а) службени документи (закони, судски одлуки, други текстови од законодавен, административен или правосуден карактер) и нивните службени преводи;
б) Државни амблеми и службени знаци (знамиња, грбови, одликувања, парични симболи и други Државни симболи и службени знаци);
в) фолклорни дела, кои не покажуваат знаци на присуство на наведеното во Член 5 од овој Закон;
г) соопштенија за настани и факти од информативен карактер.

Забелешка – Согласно меѓурепубличките и меѓународните договори Азербејџан е правен наследник на Азербејџанската Демократска Република и Азербејџанската Советска Социјалистичка Република, и затоа оваа ознака важи и за државни симболи и службени документи на АДР и Азербејџанската СССР.

Предупредување – Оваа ознака не е применлива кај предложени државни симболи и нацрти на службени документи, кои можат да бидат заштитени со авторски права.
Emblem of Azerbaijan.svg

azərbaycanca | English | македонски | русский | українська | +/−

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна06:54, 6 ноември 2015Минијатура на верзијата од 06:54, 6 ноември 20151.200 × 600 (622 бајти)Jarektupdate colors per discussion
23:31, 6 март 2012Минијатура на верзијата од 23:31, 6 март 20121.200 × 600 (722 бајти)Fry1989the colours are the same, all you did was blow up the file size
18:25, 6 март 2012Минијатура на верзијата од 18:25, 6 март 20122.000 × 1.000 (3 КБ)Mahdipurtrue colours
21:34, 28 мај 2011Минијатура на верзијата од 21:34, 28 мај 20111.200 × 600 (722 бајти)Zscout370Did the math and the previous drawing was not correct according to http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Azerbaijan_%28construction_sheet%29.JPG. The white crescent size is still troubling me, but everything else I done does match.
23:49, 23 февруари 2011Минијатура на верзијата од 23:49, 23 февруари 20111.200 × 600 (1 КБ)Zscout370Combined the version with the correct dimensions and my version with the correct Pantone colors.
21:03, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 21:03, 18 февруари 20111.200 × 600 (3 КБ)ProgerSVG size correction Update from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
20:49, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 20:49, 18 февруари 2011480 × 240 (3 КБ)ProgerSVG correction Update from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
20:40, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 20:40, 18 февруари 20111.200 × 600 (1 КБ)SertionReverted to version as of 09:37, 13 November 2009. No actual improvements.
20:38, 18 февруари 2011Минијатура на верзијата од 20:38, 18 февруари 2011600 × 700 (3 КБ)ProgerUpdate from http://www.elibrary.az/docs/remz/pdf/remz_bayraq.pdf (Constuction sheet of the Flag of Azerbaijan)
11:37, 13 ноември 2009Минијатура на верзијата од 11:37, 13 ноември 20091.200 × 600 (1 КБ)Zscout370Update from http://www.meclis.gov.az/?/az/topcontent/21
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци