Податотека:Flag of Andorra.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.000 × 700 пиксели, големина: 76 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Català: La bandera d'Andorra
Deutsch: Die Flagge Andorras.
English: The flag of Andorra
Español: La bandera de Andorra
Français : Le drapeau d'Andorre
Lietuvių: Andoros vėliava
Nederlands: De vlag van Andorra
Русский: Флаг Андорры.
Українська: Прапор Андорри
Датум
Извор Llibre de normes gràfiques per a la reproducció i aplicació dels signes d'Estat per als quals el Govern és autoritat competent (Aprovat pel Govern en la sessió del dia 5 de maig de 1999)
Автор HansenBCN
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
SVG разработка
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:27, 1 август 2017Минијатура на верзијата од 11:27, 1 август 20171.000 × 700 (76 КБ)TFerenczyReverted to version as of 17:56, 23 June 2014 (UTC)
10:30, 1 август 2017Минијатура на верзијата од 10:30, 1 август 2017276 × 194 (28 КБ)Ilfgaandorra flag
18:56, 23 јуни 2014Минијатура на верзијата од 18:56, 23 јуни 20141.000 × 700 (76 КБ)SiBr4Code reduction
03:27, 9 март 2011Минијатура на верзијата од 03:27, 9 март 20111.000 × 700 (133 КБ)Zscout370Color fixed and removed some hidden paths (also cloned a few things). Color codes from http://www.ompa.ad/angles/signes/normesgraf.pdf values from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx
23:05, 8 март 2011Минијатура на верзијата од 23:05, 8 март 20111.000 × 700 (145 КБ)Fry1989fixes
05:25, 10 декември 2010Минијатура на верзијата од 05:25, 10 декември 20101.000 × 700 (154 КБ)Zscout370A lot of hidden paths removed.
23:16, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 23:16, 9 декември 20101.000 × 700 (169 КБ)Fry1989Reverted to version as of 20:16, 5 April 2010
23:16, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 23:16, 9 декември 20101.000 × 700 (170 КБ)Fry1989slight
21:16, 5 април 2010Минијатура на верзијата од 21:16, 5 април 20101.000 × 700 (169 КБ)Zscout370Slight issue with the yellow bar
21:10, 5 април 2010Минијатура на верзијата од 21:10, 5 април 20101.000 × 700 (170 КБ)Zscout370I looked at the attached PDF file, the measurements were not correct and the Pantone colors were standarized from http://www.pantone.com/pages/pantone/colorfinder.aspx
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци