Податотека:Flag map of Indonesia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.259 × 461 пиксели, големина: 323 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Bahasa Indonesia: Peta bercorak bendera Indonesia
English: Flag map of Indonesia
Датум (UTC)
Извор
Автор
Unknown logo-V.svg
Оваа векторска слика е изработена со Other tools.
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:26, 16 октомври 2017Минијатура на верзијата од 21:26, 16 октомври 20171.259 × 461 (323 КБ)BadpucciniThe new changed for national color that is specified at law (UU 24 Tahun 2009)
15:53, 19 мај 2017Минијатура на верзијата од 15:53, 19 мај 20171.259 × 461 (323 КБ)Stasyan117better map
23:29, 24 февруари 2011Минијатура на верзијата од 23:29, 24 февруари 20111.259 × 464 (179 КБ)Fry1989{{Information |Description=Flag map of Indonesia |Source=*File:Indonesia_provinces_blank_map.svg *File:Flag_of_Indonesia.svg |Date=2011-02-24 22:22 (UTC) |Author=*File:Indonesia_provinces_blank_map.svg: en:User:Indon *[[:File:Flag_o

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци