Податотека:Flag map of Bulgaria.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 797 × 524 пиксели, големина: 17 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Map of Bulgaria with flag.

Датум
Извор Map shape is from Image:Oblasti de Bulgarie depuis 1999.png, colors and dimensions are from Image:Flag of Bulgaria.svg
Автор PavelD
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Други верзии

Bulgaria EU.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:08, 5 март 2011Минијатура на верзијата од 08:08, 5 март 2011797 × 524 (17 КБ)Fry1989border thicker
05:13, 3 февруари 2011Минијатура на верзијата од 05:13, 3 февруари 2011796 × 523 (18 КБ)Fry1989haul
01:08, 5 декември 2006Минијатура на верзијата од 01:08, 5 декември 2006800 × 527 (21 КБ)PaDfix outline color
01:06, 5 декември 2006Минијатура на верзијата од 01:06, 5 декември 2006800 × 527 (21 КБ)PaD{{Information |Description=Map of Bulgaria with flag. |Source=Map shape is from Image:Oblasti de Bulgarie depuis 1999.png, colors and dimensions are from Image:Flag of Bulgaria.svg |Date=2006-12-05 |Author=PavelD |Permission={{PD

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци