Податотека:Flag-map of Turkey.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.870 × 801 пиксели, големина: 150 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag-map of Turkey
Русский: Флаг-карта Турции
العربية: خريطة تركيا وتتوسط العلم التركي
Датум
Извор сопствено дело
Автор Darwinek
Други верзии

Turkey EU.svgTurkey EU.svg

SVG разработка
Adobe-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Adobe Illustrator.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:09, 3 април 2016Минијатура на верзијата од 09:09, 3 април 20161.870 × 801 (150 КБ)Stasyan117Reverted to version as of 00:19, 21 December 2015 (UTC)
01:21, 15 јануари 2016Минијатура на верзијата од 01:21, 15 јануари 2016695 × 319 (14 КБ)Dim GritsReverted to version as of 06:46, 9 December 2010 (UTC)
01:19, 21 декември 2015Минијатура на верзијата од 01:19, 21 декември 20151.870 × 801 (150 КБ)Stasyan117кувгсу
15:34, 26 јануари 2015Минијатура на верзијата од 15:34, 26 јануари 2015512 × 219 (81 КБ)Stasyan117Borders
07:46, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 07:46, 9 декември 2010695 × 319 (14 КБ)Fry1989reduce
16:28, 21 јуни 2010Минијатура на верзијата од 16:28, 21 јуни 2010700 × 325 (13 КБ)AteshCommonsadding some islands
19:12, 17 јуни 2010Минијатура на верзијата од 19:12, 17 јуни 2010700 × 325 (24 КБ)AteshCommonsNow maybe
19:08, 17 јуни 2010Минијатура на верзијата од 19:08, 17 јуни 2010700 × 325 (24 КБ)AteshCommonsHope that now it work
09:33, 15 јуни 2010Минијатура на верзијата од 09:33, 15 јуни 2010700 × 325 (37 КБ)DarwinekReverted to version as of 20:33, 7 March 2010
17:36, 14 јуни 2010Минијатура на верзијата од 17:36, 14 јуни 2010700 × 325 (24 КБ)AteshCommonsThe symbols of Turkey in the center of territories.
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци