Податотека:Flag-map of Egypt.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 1.532 × 1.537 пиксели, големина: 57 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Опис

Flag-map of Egypt

Датум
Извор сопствено дело
Автор Darwinek
Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:57, 23 ноември 2018Минијатура на верзијата од 13:57, 23 ноември 20181.532 × 1.537 (57 КБ)HansonPhanReverted to version as of 16:14, 6 April 2017 (UTC)
11:08, 12 август 2018Минијатура на верзијата од 11:08, 12 август 2018651 × 581 (256 КБ)Muhammad adel007Reverted to version as of 01:02, 21 December 2010 (UTC)
17:14, 6 април 2017Минијатура на верзијата од 17:14, 6 април 20171.532 × 1.537 (57 КБ)Muhammad adel007Egypt borders correction
15:53, 11 септември 2012Минијатура на верзијата од 15:53, 11 септември 20121.532 × 1.537 (45 КБ)PalosirkkaScrubbed with http://codedread.com/scour/
22:32, 3 февруари 2012Минијатура на верзијата од 22:32, 3 февруари 20121.532 × 1.537 (56 КБ)Fry1989fix eagle
22:56, 1 февруари 2011Минијатура на верзијата од 22:56, 1 февруари 2011696 × 698 (34 КБ)Fry1989haul so it's a true SVG
02:02, 21 декември 2010Минијатура на верзијата од 02:02, 21 декември 2010651 × 581 (256 КБ)AvocatoReverted to version as of 10:57, 20 December 2010
02:00, 21 декември 2010Минијатура на верзијата од 02:00, 21 декември 2010744 × 1.052 (69 КБ)AvocatoGeneral fixes
11:57, 20 декември 2010Минијатура на верзијата од 11:57, 20 декември 2010651 × 581 (256 КБ)AvocatoFixes on the eagle
20:48, 15 март 2008Минијатура на верзијата од 20:48, 15 март 2008521 × 465 (281 КБ)Darwinek

Следниве 3 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци