Податотека:Flag-map of Bolivia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 658 × 750 пиксели, големина: 57 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
  • English: Flag-map of Bolivia
  • Polski: Flago-mapa Boliwii
Датум
Извор File:Bolivia departments blank.png
Автор Artur Jan Fijałkowski (User:WarX)
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: LGBT flag map of Bolivia.svg

Inkscape-un.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.

Одберете лиценца по ваш избор.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:21, 12 април 2016Минијатура на верзијата од 19:21, 12 април 2016658 × 750 (57 КБ)Stasyan117correcte
16:04, 28 јануари 2015Минијатура на верзијата од 16:04, 28 јануари 2015512 × 583 (18 КБ)Stasyan117Code
01:27, 12 декември 2010Минијатура на верзијата од 01:27, 12 декември 2010880 × 997 (23 КБ)Fry1989reduce
04:39, 9 декември 2010Минијатура на верзијата од 04:39, 9 декември 2010880 × 997 (43 КБ)Fry1989border
21:28, 17 февруари 2007Минијатура на верзијата од 21:28, 17 февруари 2007883 × 1.000 (56 КБ)WarX{{Information |Description= * {{pl|Flago-mapa Boliwii}} * {{en|Flag-map of Bolivia}} |Source= |Date= 2007-02-17 |Author= {{subst:user:WarX/signature2 |Permission={{PD-self}} |other_versions= }} category:Maps of Bolivia [[category:Maps incorporating fl

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци