Податотека:Fictitious Ottoman flag 2.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 600 пиксели, големина: 2 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

"The painter Hieronymus (aka Jérôme) Bosch lived in the Middle Ages (c. 1450-1516) in Brabant. He painted very strange, surrealistic-like paintings. Some of these paintings show Turkish flags. I guess these representations reflect how the West in Bosch's time perceived 'the Turks'. The flags are generally red with a white crescent." Jean Valentin, 27 May 2003 (crwflags.com)

Датум
Извор сопствено дело
Автор Guilherme Paula
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Како се става рамка околу слика
:
Fictitious Ottoman flag 2.svg
[[File:Fictitious Ottoman flag 2.svg|border|96px]]

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:41, 18 февруари 2019Минијатура на верзијата од 11:41, 18 февруари 2019900 × 600 (2 КБ)JdxReverted to version as of 15:38, 1 September 2018 (UTC): See COM:OVERWRITE
09:10, 17 февруари 2019Минијатура на верзијата од 09:10, 17 февруари 2019900 × 600 (2 КБ)BlinxTheKittySame as Flag from Source, White Moon facing up.
17:38, 1 септември 2018Минијатура на верзијата од 17:38, 1 септември 2018900 × 600 (2 КБ)ชาวไทยReverted to version as of 04:30, 16 October 2013 (UTC) (reverted to crimson red)
18:33, 25 август 2015Минијатура на верзијата од 18:33, 25 август 2015900 × 600 (2 КБ)KalemReverted color change (there is no such thing as "Ottoman red")
06:30, 16 октомври 2013Минијатура на верзијата од 06:30, 16 октомври 2013900 × 600 (2 КБ)TRAJAN 117Minor adjustment
06:18, 16 октомври 2013Минијатура на верзијата од 06:18, 16 октомври 2013900 × 600 (2 КБ)TRAJAN 117Gold crescent instead of yellow.
15:21, 24 јануари 2013Минијатура на верзијата од 15:21, 24 јануари 2013900 × 600 (719 бајти)AnonMooscharset?
15:17, 24 јануари 2013Нема минијатура0 × 0 (721 бајти)AnonMoosproblem?
15:15, 24 јануари 2013Нема минијатура0 × 0 (721 бајти)AnonMooseliminate small sliver at upper fly, simplify
13:12, 21 мај 2012Минијатура на верзијата од 13:12, 21 мај 2012900 × 600 (2 КБ)TRAJAN 117Ottoman red
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следниве 92 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци