Податотека:FIAV 111100.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 320 × 210 пиксели, големина: 622 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
  • Vexillological Symbol according to FIAV / W. Smith: National flag and civil ensign
  • FIAV 001000.svg military land use
  • FIAV 010000.svg public land use
  • FIAV 000100.svg private sea use
  • FIAV 100000.svg private land use
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.


PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:35, 5 февруари 2006Минијатура на верзијата од 19:35, 5 февруари 2006320 × 210 (622 бајти)3247's Image Wizard * Vexillological Symbol according to FIAV / W. Smith: National flag and civil ensign :* 23px military land use :* 23px public land use :* 23px private sea use :* [[Image:FIAV_1

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.