Податотека:Eurozone main map.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 680 × 520 пиксели, големина: 389 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Deutsch: Eurozone (offiziell "Eurogebiet")
   Mitglieder seit der Gründung 1999 (Bargeldeinführung 2002)
   Mitglieder, die seitdem dazugekommen sind
   EU-Mitgliedsstaaten ohne Euro
English: Eurozone (officially the euro area)
   Participating countries, since 1999 (coins and banknotes entered circulation 2002)
   Participating countries, after 1999
   EU members without the euro
Magyar: Eurózóna (hivatalosan az euróövezetben)
   Tagországok 1999-óta (a bankjegyek és érmék forgalomba lépése 2002)
   Tagországok 1999 után
   EU-tagországok (EU bankjegyek bevezetése nélkül)
Italiano: Eurozona (area euro ufficiale)
   Stati partecipanti dal 1999 (monete e banconote in circolazione dal 2002)
   Stati partecipanti dopo il 1999
   Stati UE senza euro
Датум
Извор Оваа податотека е изведена од: Eurozone map-2013.svgEurozone map-2013.svg
Автор Eurozone map-2009.svg: Kolja21
Други верзии
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.
Translate   This SVG map uses embedded text that can be easily translated using a text editor.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна04:12, 13 февруари 2015Минијатура на верзијата од 04:12, 13 февруари 2015680 × 520 (389 КБ)Kolja21Reverted to version as of 18:05, 1 January 2015: better to read, higher resolution
14:39, 14 јануари 2015Минијатура на верзијата од 14:39, 14 јануари 2015550 × 440 (132 КБ)Kontrollstellekundlcurrency codes
19:05, 1 јануари 2015Минијатура на верзијата од 19:05, 1 јануари 2015680 × 520 (389 КБ)Danlaycockupdate and cleanup
18:34, 1 јануари 2015Минијатура на верзијата од 18:34, 1 јануари 2015680 × 520 (393 КБ)Kontrollstellekundlupload error
18:29, 1 јануари 2015Минијатура на верзијата од 18:29, 1 јануари 20151.280 × 979 (136 КБ)Kontrollstellekundltext corr.
18:19, 1 јануари 2015Минијатура на верзијата од 18:19, 1 јануари 20151.280 × 979 (136 КБ)Kontrollstellekundltext corr.
18:43, 31 декември 2014Минијатура на верзијата од 18:43, 31 декември 2014680 × 520 (393 КБ)EdroehLithuania changed
01:28, 25 јуни 2014Минијатура на верзијата од 01:28, 25 јуни 2014680 × 520 (391 КБ)Kolja21{{Information |Description=Eurozone map-2014.svg -> map without timestamp |Source=more will follow |Date= |Author= |Permission= |other_versions= }}

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци