Податотека:European union emu map de.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.165 × 1.200 пиксели, големина: 751 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Converted to SVG.svg
Оваа слика (или сите слики од оваа страница/категорија) би требало бидат се преработи користејќи векторска графика со формат SVG. Тоа нуди неколку предности; видете Commons:Media for cleanup за повеќе информации. Доколку оваа слика веќе постои во SVG формат, тогаш подигнете ја. Откако ќе го направите тоа, заменете го овој шаблонот со шаблонот {{Vector version available|име на новата податотека.svg}}.

Опис

Опис
Deutsch: Karte de Wirtschafts- und Währungsunion
Датум
Извор eigene Karte, basierend auf den Generic Mapping Tools und ETOPO2
Автор San Jose
Други верзии

Englisch, Französisch, ohne Text

Лиценцирање

GMT globe.png
Картава е направена со „Generic Mapping Tools“: http://gmt.soest.hawaii.edu/ водејќи се за релјефот според еден или повеќе од следниве јавносопственички податочни збирови:

বাংলা | English | Français | Italiano | 日本語 | Македонски | +/−

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).
Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:37, 1 јануари 2015Минијатура на верзијата од 14:37, 1 јануари 20151.165 × 1.200 (751 КБ)NordNordWest+ Litauen im Eurobereich
21:09, 3 јануари 2014Минијатура на верзијата од 21:09, 3 јануари 20141.165 × 1.200 (752 КБ)ChumwaKosovo beschriftet
00:33, 2 јануари 2014Минијатура на верзијата од 00:33, 2 јануари 20141.165 × 1.200 (730 КБ)ChumwaCeuta und Mellila als Teile Spaniens mit eingefärbt
00:43, 1 јануари 2014Минијатура на верзијата од 00:43, 1 јануари 20141.165 × 1.200 (430 КБ)Holger1974Lettland ist dabei
14:18, 22 декември 2013Минијатура на верзијата од 14:18, 22 декември 20131.165 × 1.200 (428 КБ)Atoine85Too early
15:34, 13 декември 2013Минијатура на верзијата од 15:34, 13 декември 20131.165 × 1.200 (430 КБ)San Joseupdate
10:45, 31 декември 2010Минијатура на верзијата од 10:45, 31 декември 20101.165 × 1.200 (428 КБ)San Joseupdate
15:09, 27 декември 2008Минијатура на верзијата од 15:09, 27 декември 20081.165 × 1.200 (428 КБ)San Joseupdate
11:45, 12 јуни 2008Минијатура на верзијата од 11:45, 12 јуни 20081.165 × 1.200 (422 КБ)San Joseupdate
17:39, 26 декември 2007Минијатура на верзијата од 17:39, 26 декември 20071.165 × 1.200 (418 КБ)San Joseupdate
(најнови | најстари) Погледајте (понови 10 | ) (10 | 20 | 50 | 100 | 250 | 500).

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци